Morozowski alarmuje, że TVN24 i Wyborcza znajdą się w rękach… PiS. ,,Pozbędziecie się TVN24, to wasze problemy się skończą”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Na okładce pisma Tomasza Lisa ,,Newsweek” tym razem Dominika Wielowieyska, Andrzej Morozowski i Jacek Żakowski. Ich zdaniem, z rynku medialnego niebawem może zniknąć TVN 24.

Trzeba się bić o wolność słowa!

– czytamy w tytule. A ta zdaniem dziennikarzy jest zagrożona. Dowód? Z rynku może zniknąć TVN24, przynajmniej ten w obecnym kształcie.

TVN, która stała się niedawno częścią wielkiego koncernu Discovery, dostał właśnie domiar 100 mln złotych od urzędu skarbowego i się od tej decyzji odwołuje. Zastanawiam się, skąd się wzięło owe 100 milionów? Czy to jest kara za to, że TVN nie zapłaciła podatków, czy raczej komunikat: pozbędziecie się TVN24, które jest krytyczne wobec PiS, to wasze problemy się skończą?

– mówi Dominika Wielowieyska. O możliwym przejęciu przez sprzyjające PiS siły mówi Andrzej Morozowski.

Nie ma co się rozdrabniać i płacić około miliarda złotych za grupę Polska Press, tylko trzeba dać piętnaście miliardów za prawdziwy rynek, czyli TVN24

– mówi wprot i dodaje:

Moim zdaniem celem PiS będzie kupić „Wyborczą” i ją zamknąć.

Jacek Żakowski rysuje alternatywną historię:

Przyjdzie polityk do wydawcy i powie: musisz wyrzucić Morozowskiego, bo on mówi straszne rzeczy, a jak go nie wyrzucisz, to będziesz miał problemy. Ja coś takiego przeżyłem, jak robiłem z Najsztubem „Tok-Szok” za rządów AWS. Niesiołowski napisał w ”Życiu” z kropką, że jeżeli stacja nie rozumie, że powinna nas usunąć, to powinna stracić koncesję. (…) Tego się boję najbardziej – że ta władza, która jest niemoralna, będzie używała takich niemoralnych metod.

Morozowski wierzy, że TVN da się obronić:

Gdyby moi szefowie postanowili, że robimy akcję w obronie wolnych mediów w TVN24, to myślę, że jakiś milion ludzi na ulicach by nas bronił

źródło: Newsweek / wPolityce.pl

(4279)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.