Mordercy objęci amnestią i odznaczeni orderami – o micie praworządności Niemców, którzy zaatakowali Polskę. Sąd niemiecki „uniewinnił” ofiary w 1995 roku

w II wojna światowa/Wojna o pamięć


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze
"Gdańsk 1930-1945. Koniec pewnego Wolnego Miasta"
„Gdańsk 1930-1945. Koniec pewnego Wolnego Miasta”

Rozpoczynające się szaleństwo miało swoje metody: zaczęto masowo mordować niewinnych obywateli polskich,  a sprawcy tych zbrodni podlegali amnestii i odznaczano ich  orderami. Z okazji „zwycięskiego zakończenia narzuconej nam  kampanii wojennej w Polsce” 4 października Hitler ogłosił akt  łaski, zawieszając ściganie nazistowskich zbrodniarzy. Działający wbrew prawu ludzie, którzy zaatakowali „bazę Poczta Polska” w Gdańsku zostali odznaczeni Wojennymi Krzyżami  Zasługi z Mieczami II klasy, ponieważ walczyli „nieustraszenie, nie bacząc na bezpieczeństwo własnej osoby”.

Forster  stworzył Krzyż Gdański i przypiął go do piersi podejrzanego o popełnienie mordów szefa powiatowej organizacji partyjnej w Bydgoszczy, Kempego. Odznaczenie to gauleiter nadał również Josephowi Goebbelsowi, który od 30 listopada do 2 grudnia 1939 podróżował przez Weichselland [Kraina Nadwiślańska; przyp. tłum.], odwiedzając Gdynię, Grudziądz, Toruń i Bydgoszcz; rozmawiał z tamtejszą ludnością, a w swym dzienniku zapisał, że „Forster okazał się bardzo miły”.

Dieter Schenk, fragment książki „Gdańsk 1930-1945. Koniec pewnego Wolnego Miasta” – więcej o książce TUTAJ!

W 1995 Sąd Krajowy w Lubece przeprowadził rewizję nadzwyczajną „procesu” pocztowców, stwierdzając naruszenie reguł postępowania sądowego i postanowień IV konwencji haskiej. Polscy pocztowcy-męczennicy zostali pośmiertnie przez niemiecki sąd uniewinnieni… Miało to duże znaczenie moralne. Wielka w tym zasługa niemieckiego historyka Dietera Schenka, autora książki Polska Poczta w Gdańsku – historia pewnego niemieckiego morderstwa sądowego.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ginęli mordowani lub paleni żywcem miotaczami ognia – tak zginęła m.in. 10-letnia dziewczynka. Uratowani „byli skazywani” na śmierć, mimo że Kodeks Karny jej nie przewidywał. Zostali uniewinnieni w… 1995 r. przez niemiecki sąd

(98)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.