Portal informacyjno-historyczny

fot.: materiały prywatne D. Arendt-Wittchen / wPolityce.pl

Mocny głos kombatantów w sprawie spoliczkowania. To właśnie ich uroczystość zakłócała ,,Ruda z KOD”. Napisali wprost, co o tym myślą

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Zachowanie Dominiki Arendt-Wittchen, która spoliczkowała kobietę, znaną w mediach społecznościowych jako ,,Ruda z KOD-u”, stało się tematem debaty w mediach i wśród internautów. Głos zabrali również kombatanci, którzy właśnie 1 września brali udział Światowym Zjeździe Kombatantów. W liście przesłanym do portalu wPolityce wyrazili swój sprzeciw wobec chuligańskich zachowań i prób zakłócania uroczystości.

Jesteśmy oburzeni brakiem reakcji ze strony służb porządkowych, które nie reagowały na zakłócanie porządku publicznego przez osoby po drugiej stronie barierek. Zachowanie tych osób było wielce naganne i głęboko lekceważące dla nas, chcących w ciszy i powadze uszanować pamięć poległych bohaterów

– czytamy w piśmie. Odnoszą się w ten sposób do zachowania ,,Rudej z KOD-u” i innych manifestantów, którzy próbowali zakłócić oficjalne uroczystości. Mimo licznych próśb zwolennicy opozycji nie zamierzali poprzestać.

Kombatanci tłumaczyli, że ,,wielu z nas z wielkim trudem przyjechało z różnych kontynentów na to spotkanie w Warszawie”.

1 września to dla nas czas szczególnej zadumy, refleksji i pamięci o naszych kolegach, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny. To nie czas na polityczne wiece i manifestacje, na zakłócanie ciszy i modlitwy. Z bólem stwierdzamy, że zachowanie osób zakłócających przebieg uroczystości było dla nas bardzo przykre i zasmucające

– czytamy. Autorzy pisma wyrażają swoje oburzenie brakiem reakcji ze stron porządkowych i naganne zachowanie manifestantów.

Jednocześnie wyrażamy nasze poparcie dla osoby, która podobnie jak my, oburzona tak nagannym zachowaniem, może nieco zbyt emocjonalnie zareagowała na niedopuszczalne zachowanie i stanęła w naszej obronie.

Szkoda, że nie uczyniły tego służby policyjne, ponieważ czuliśmy się bezbronni wobec chuligańskich zachowań postronnych osób

– zakończyli autorzy.

całe pismo na stronie wPolityce.pl

(6688)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę