fot. screen Twitter / YouTube

Mocne słowa premiera Morawieckiego. Tymczasem nagrano, co w tym czasie robią posłanki PO. To naprawdę jest Sejm? (wideo)

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Premier Mateusz Morawiecki wygłosił bardzo mocne słowa z trybuny sejmowej. Tymczasem wśród posłów panowało poruszenie. Przodowały przedstawicielki PO – wszystko nagrywał Sylwester Tułajew z PiS.

Premier skierował ostre słowa do opozycji. Mówił m.in.:

My wprowadziliśmy politykę, co do której wy mówiliście, to się nie da, na pewno na to nie ma pieniędzy. Wasz minister finansów Jan Vincent-Rostowski mówił, że to będzie wariant grecki. Pamiętacie to? Tymczasem my na politykę społeczną znaleźliśmy pieniądze, wygrywając walkę z mafiami vatowskim, przed którymi wy rozkładaliście czerwony dywany niczym przed celebrytami. […] Cztery i pół roku temu na kongresie PiS prezes Jarosław Kaczyński zaproponował 500 plus. Dzień czy dwa później premier Donald Tusk mówi: „Pokażcie mi, gdzie te pieniądze są zakopane”. My wam pokazaliśmy, gdzie te pieniądze są zakopane. W mafiach paliwowych, przemycie papierosów, wszystko to nie tylko pokazaliśmy, ale odzyskaliśmy dla polskiego społeczeństwa

Premier jako sukces rządu przedstawiał wprowadzenie nowych stawek godzinowych (13,7 PLN), programu 500+ (,,w tym roku pojedzie 2-3 razy więcej polskich dzieci nad morze dzięki programowi 500 plus”) oraz Mieszkanie Plus (mówił o przekazaniu mieszkań 186 rodzinom).

Zarzucał opozycji ,,zwijanie państwa”:

Teraz lista hańby, placówki, posterunki policji, taka mapa, zrobimy ją, pokażemy ją wam. Śmiejecie się z tego? Posterunków policji, które zamknęliście

Morawiecki dodawał, że to rząd PiS zwiększył wydatki na cele związane z osobami niepełnosprawnymi (z 12,5 na ponad 15,5 mld w ciągu 2,5 lat, czyli 25 procent).

Tymczasem kiedy wypowiadał te słowa, w ławach poselskich nie było spokojnie. Jak informuje DoRzeczy.pl, ,,głównymi bohaterkami były posłanki PO Henryka Krzywonos i Krystyna Skowrońska”.

Krzywonos krzyczała: ,,nie pomożemy”, a Skowrońska wołała: ,,proszę uspokoić premiera”. Ta druga nawet opuściła swoje miejsce.

Całe wystąpienie Premiera:

źródło: wPolityce.pl / DoRzeczy.pl

(3339)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.