Mocna odpowiedź Węgier na ,,plan Sorosa” i Brukseli. Powiedzieli głośno to, o czym nie piszą zachodnie media

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Węgrzy po raz kolejny powiedzieli głośne ,,nie” Brukseli. We wtorek parlament przyjął rezolucję sprzeciwiającą się naciskowi instytucji unijnych dotyczącemu narzucania państwom UE przymusowych kwot imigrantów.

W rezolucji mowa jest o ,,realizacji planu Sorosa”, który zdaniem Węgier zakłada napływ nielegalnych imigrantów. Przeciw było trzech posłów, ,,za” 142 (w tym rządzący Fidesz i Chrześcijańsko-Demokratyczna Partia Ludowa oraz opozycyjny Jobbik). Rezolucja nazywa decyzja PE oburzającą, ponieważ opiera się nieustannym przyjmowaniu imigrantów, by rozdzielać ich do krajów członkowskich, co ,,nieodwracalnie zmienia przyszłość i kulturę Europy”. Węgry żądają szanowania suwerenności narodu węgierskiego, który swoje zdanie wyraził w referendum.

W nim na pytanie „Czy chce Pan/Pani, by Unia Europejska mogła zarządzić, również bez zgody parlamentu, obowiązkowe osiedlanie na Węgrzech osób innych niż obywatele węgierscy?” 98,36 proc. Węgrów powiedziało ,,nie”.

W rezolucji zaakcentowano potrzebę sprzeciwu wobec planu Sorosa i zaapelowano do rządu, aby w związku z nim nie ulegał presji PE i unijnej biurokracji.

Węgierscy parlamentarzyści piszą, że plan Sorosa zakłada rokroczne sprowadzanie przynajmniej miliona imigrantów, usunięcie granic i niekontrolowany przepływ ludności. Każdy imigrant mógłby liczyć na ok. 29 tys. euro pomocy wypłacanej z kasy państwa.

Posłowie mogą liczyć na poparcie rządu kierowanego przez Viktora Orbana. Premier kilka dni temu pokazał dokument, który jest sześciopunktowym planem Sorosa. Cel projektu? Stworzenie Europy o mieszanej ludności.

(4582)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.