Media: chuligani spalili flagę Ukrainy. Narodowcy wyjaśniają: Gazeta Wyborcza podaje nieprawdę. ,,Znamiona jawnej prowokacji”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Media szeroko informowały o wydarzeniu, które miało mieć miejsce na Marszu Niepodległości: podawano, że spalono flagę Ukrainy. Ukraiński MSZ wystosował nawet specjalną notę. Tymczasem narodowcy wyjaśniają, że doszło do podania błędnej informacji.

Marsz Niepodległości zgromadził dziesiątki tysięcy patriotów z różnych zakątków Polski. Z Górnego Śląska do Warszawy przyjechało bardzo wiele osób, spośród których wyróżniała się delegacja śląsko- zagłębiowskiej Młodzieży Wszechpolskiej, która była widocznie oflagowana w barwy narodowe i regionalne. Stało się to jednak przyczyną pewnych incydentów, które pragniemy tu stanowczo potępić z dwóch powodów. Po pierwsze, kilku naszych działaczy było notorycznie zaczepianych, a czasem wręcz atakowanych, przez niektórych uczestników Marszu, którzy interpretowali żółto-niebieskie barwy Górnego Śląska jako niebiesko-żółtą flagę Ukrainy. Nie pomagały tłumaczenia, nie pomagał wizerunek piastowskiego orła na niektórych flagach śląskich, nie pomagała sama obecność na naszym wspólnym polskim Marszu. W efekcie tego doszło do kilku nieprzyjemnych sytuacji i nie przepuszczono nawet dziewczynom. Kulminacją tego „zachowania” było spalenie flagi Śląska, którą część mediów z Gazetą Wyborczą na czele (mylnie, a być może celowo) uznała jako spalenie flagi ukraińskiej. Sprawa ma już wydźwięk międzynarodowy

– pisze śląski Ruch Narodowy w oficjalnym komunikacie.

Na marginesie przypominamy, że Gazeta Wyborcza nie miała akredytacji na Marsz Niepodległości, a stara się mocno podkreślać cały incydent, chcąc wywołać z tego powodu aferę i zyskać pogłos wśród opinii publicznej. Ubolewamy nad ignorancją niektórych ludzi (zachowanie ich miało znamiona jawnej prowokacji) i zdecydowanie potępiamy takie występki jak i dalsze wykorzystywanie tego nagannego zdarzenia dla własnych celów politycznych, przez środowiska nie utożsamiające się z Państwem Polskim

– czytamy.

(1656)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.