Meczet zamiast Pałacu Kultury i Nauki, Łazienek Królewskich i Dworca Centralnego? Tego chce lewicowy dziennikarz…

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Muzułmanin Piotr Ibrahim Kalwas przyznał, że jest zdziwiony stosunkiem Europy Zachodniej do chrześcijaństwa, które jest atakowane dużo częściej niż islam. Przyznał także, że zna dziennikarza, który marzy o meczecie w każdym miejscu Warszawy.

Kalwas gościł w radiu TOK FM, gdzie został zaproszony, by porozmawiać na temat wydanej właśnie książki Norweżki Hege Storhaug ,,Islam. Jedenasta plaga”, której tytuł nawiązuje do słów jednego z unijnych polityków, że ,,katolicyzm to dziesiąta plaga”. Polski muzułmanin zastanawiał się na antenie nad stosunkiem zachodniej Europy do chrześcijaństwa i islamu. Zauważył, że to pierwsze jest atakowane dużo częściej. Dlaczego? Wskazał na zachodnie elity, którym agresja wobec islamu nie pasuje do głównych tez.

Kalwas tłumaczy też zachowanie lewicowych ateistów antyklerykalizmem i nienawiścią do katolicyzmu.

Ja miałem taki przypadek. Pewien polski dziennikarz, nie będę wymieniał nazwiska, ateista, mocno z lewej strony, on do mnie powiedział kiedyś w Warszawie: ,,ja tu chcę wszędzie meczetów”. To jest coś takiego, że na złość babci odmrożę sobie uszy. To jest przykład nonsensownego zachowania. Komu zrobimy na złość? Sami sobie

– przyznał Kalwas, który uważa, że islamowi przydałaby się teraz ostra krytyka ze strony środowisk lewicowych za to wszystko, co dzieje się z udziałem muzułmanów w Europie.

Symbolem upadku chrześcijaństwa w Europie może być chociażby meczet, który powstał w Malmoe w Szwecji. Ma powierzchnię prawie 2 tysięcy metrów kwadratowych i pomieści około dwóch tysięcy wiernych. Jego budowa kosztowała około 3 mln euro, a sfinansował ją rząd Kataru. W Polsce meczetów, o których tak marzy dziennikarz, jeszcze nie ma aż tak wielu, a te, które są, nie dominują tak wyraźnie nad chrześcijańskimi świątyniami.

(4367)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.