Matka wszystkich afer. W tej aferze przewijają się głośne dziś nazwiska. W zarządzie zasiadał człowiek powołany przez PO na wiceszefa… Najwyższej Izby Kontroli [WIDEO]

w III RP/Programy


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Afera Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego oficjalnie została zakończona, a oskarżeni usłyszeli wyroki. Sprawa ma jednak drugie dno. Dowiadujemy się o tym z programu na antenie Telewizji Republika. Wyprowadzone pieniądze nie zniknęły. WSI, które kontrolowały FOZZ, wykorzystały je do najróżniejszych interesów i finansowania firm. 

FOZZ został powołany ustawą z lutego 1989 roku. Jego oficjalnym celem była spłata polskiego zadłużenia zagranicznego oraz gromadzenie i gospodarowanie środkami finansowymi przeznaczonymi na ten cel. Nieoficjalnie służył do skupowania na wtórnym rynku zagranicznych długów PRL po znacznie obniżonych cenach, wynikających z niskich notowań długu. Już w grudniu 1990 roku FOZZ przeszedł w stan likwidacji, w którym pozostawał do końca 2014 roku.

Sprawa Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego to jedna z największych afer III RP. Według informacji zawartych w akcie oskarżenia Skarb Państwa mógł stracić łącznie około 334 mln złotych, ale nieoficjalnie mówi się, że Polska mogła stracić nawet 5 mld. dolarów. Najwyższy wyrok otrzymał Grzegorz Żemek. Dyrektor generalny został skazany na 9 lat więzienia za defraudację publicznego mienia. Zastępca dyrektora Janina Chim usłyszała wyrok 6 lat pozbawienia wolności.

Widz zadzwonił do TVN. Redaktorom momentalnie przestało być do śmiechu po tym, co ujawnił [WIDEO]

Sensacyjny wywiad: o tym, kto wyprowadził z Polski fortunę. ,,Z tych pieniędzy ufundowano postsowieckie elity w Polsce. Podobno też TVN”. Człowiek, który to odkrył, dwa dni później miał zawał serca… [WIDEO]

(2294)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.