„Majdan zapoczątkuje nie Solidarność, ale piekło”, czyli co naprawdę dzieje się na Ukrainie. Czego chcą przywódcy opozycji i o ich interesach sprzecznych z polskimi

w Zagranica


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

kijowMajdan zapoczątkuje nie Solidarność, ale piekło.

Buńczuczne zapowiedzi liderów protestów w Kijowie, że założą 10-milionowy ruch na wzór polskiej „Solidarności”, można między bajki włożyć. Owi liderzy bowiem, będąc ludźmi dość zamożnymi i żądnymi politycznej władzy, w niczym nie przypominają przywódców strajkowych ze Stoczni Gdańskiej czy Szczecińskiej. Poza tym, Ukraina jest tak podzielona od strony narodowościowej, religijnej, politycznej i społecznej, że zgromadzenie takiej ilości osób nie jest absolutnie realne. Wspólna nienawiść do prezydenta Janukowycza (czytaj: chęć zajęcia jego miejsca), to za mało, aby zbudować coś wielkiego i trwałego.

Realne mogą natomiast być groźby nazisty Ołeha Tiahnyboka, który bez żadnych ogródek wczoraj wołał:

[quote]Zablokujemy budynki administracyjne, nie dajemy im spokojnie żyć! Urządzimy tej władzy takie piekło, że ziemia im się będzie palić pod nogami.[/quote]

kijow4

To rzeczywiście może się stać. „Swoboda” bowiem nawiązują bezpośrednio do ideologii Dmytro Doncowa, ojca ukraińskiego nazizmu, oraz do działalności Stepana Bandery, szefa Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, i Romana Szuchewycza, dowódcy zbrodniczej UPA, którzy byli gorliwymi realizatorami owej krwawej ideologii.

Zanim nastąpiło ludobójstwo na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, to już w latach 30. bojówkarze OUN zaczęli podkładać bomby pod obiekty publiczne, napadać na banki oraz mordować polskich polityków i urzędników, w tym ministra Bronisława Pierackiego i posła Tadeusza Hołówkę. Mordowali także tych Ukraińców, którzy byli lojalni wobec Drugiej RP.

[quote]Ołeh Tiahnybok, wsparty przez naiwniutkich polityków zachodnioeuropejskich, w tym też polskich, rośnie gwałtownie w siłę. Niesiony na wznoszącej się fali może zrealizować swe groźby, a wówczas piekło, które zapowiada, wybuchnie najpierw w Kijowie, a później rozleje się po zachodniej części kraju, aż pod polską granicę. Pierwszymi zaś ofiarami, tak jak dziesiątki lat temu, będą obok Moskali także Żydzi i Lachy.[/quote]

A wówczas winnymi za to wszystko będą nie tylko naziści, ale także wszyscy ci, którzy wraz z Tiahnybokiem, stojąc wraz z nim na jednej trybunie, wykrzykiwali w obecności telewizyjnych kamer banderowskie hasło: Sława Ukrainie – Herojom (czyli członkom UPA i SS Galizien) sława!

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski na swojej stronie

kijow2

kijow3

kijow5

kijow6

(42)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.