Macron wymierzył kolejny policzek Polsce. Będzie podburzał przywódców pięciu krajów do izolowania naszego kraju. ,,To rozbijanie Wyszehradu i Trójmorza”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Emmanuel Macron odwiedzi Europę Środkowo-Wschodnią. W dniach 23-25 sierpnia odbędzie krótką wizytę w Rumunii, Bułgarii i Austrii, w spotkaniach wezmą udział także przywódcy Czech i Słowacji. Po powrocie do Francji Macron będzie gościł Angelę Merkel, a także premierów Włoch i Hiszpanii. Pominięcie przedstawicieli Węgier i Polski nie może być przypadkiem.

Polski rząd zapraszał prezydenta Francji do Warszawy. – Nie widzieliśmy zbytnich chęci [ze strony francuskiej] – powołuje się na swoje źródło Reuters, informując o odmowie Paryża.

Macron chce dowartościować tę część Europy, która przez długi czas była zaniedbywana przez Francję. Media zachodnioeuropejskie piszą, że prezydent wybrał kraje „najbardziej przywiązane do swojego zakotwiczenia w Europie”.

Decyzję Macrona bardzo negatywnie ocenia Stanisław Janecki, publicysta wSieci.

Macron uważa zapewne, że przywódcom Austrii, Bułgarii, Czech, Rumunii i Słowacji sprzeda podobny kit, jaki sprzedał Francuzom w trakcie kampanii prezydenckiej […] wie, że w Warszawie i Budapeszcie paciorkowa polityka nie zadziała, więc przywódców tych państw chce otoczyć swego rodzaju kordonem sanitarnym. W praktyce oznacza to rozbijanie Wyszehradu i Trójmorza, które politykę kordonu sanitarnego osłabiają lub wręcz uniemożliwiają. Domniemanymi osiągnięciami w dziele rozbijania Wyszehradu i Trójmorza Macron chce się jak najszybciej podzielić z szefami rządów Niemiec, Włoch i Hiszpanii. […] byłoby dziwne, gdyby nie zauważyli tego przywódcy Austrii, Bułgarii, Czech, Rumunii i Słowacji, których Macron będzie podburzał do izolowania Polski i Węgier.

pisze na łamach wPolityce.pl, dodając, że Macron stosuje stare modus operandi ,,dziel i rządź” – ,,typowe dla czasów późnego kolonializmu z lat 50. i 60., lecz bez ówczesnej brutalności”. Janecki uważa, że prezydent Francji chce skłócać państwa, które mogą stanowić ,,przeciwwagę dla niemiecko-francuskiej dominacji w Unii Europejskiej”.

(16401)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.