Macron tym razem zaatakował polskie władze, powołując się na… prezydenta Dudę i polski naród

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Emmanuel Macron tym razem udzielił wywiadu tygodnikowi ,,Le Point”, w którym skrytykował polski rząd. Powód? Nasze władze „podważają państwo prawa” i „nie są rzecznikiem Europy Wschodniej”.

Macron wziął na celownik postawę premier Beaty Szydło, która zapowiedziała, że polski rząd nie zmieni stanowiska w sprawie pracowników delegowanych.

Jednoznacznie potępiam takie podejście i bardzo niepokojącą politykę polskiego rządu, który podważa solidarność europejską, a nawet państwo prawa. Nie jestem jedyny, który tak myśli i to mówi, bo taka jest analiza Komisji Europejskiej i naszych partnerów

– oznajmił francuski prezydent, powołując się na to, że „sam polski prezydent (Andrzej Duda) zawetował dwie reformy wymiaru sprawiedliwości uchwalone przez jego własną partię”. Dlatego zdaniem Macrona jest się czym niepokoić.

Macron przypomniał, że spotkał się z polskimi politykami: trzy razy rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą i raz z premier Beatą Szydło. Podkreślił, że podnosił te same kwestie w prywatnych i oficjalnych rozmowach.

nie można budować Europy, tym samym podważając jej fundamentalne zasady. Europa słabnie w świecie i w oczach jej obywateli, jeśli dumnie nie broni swoich wartości

– powiedział Macron, który wyraził swój sprzeciw wobec ,,deptania projektu”, jakim jest UE.

Prezydent Francji uważa także, że Polska nie wywiązuje się ze swojej roli ,,rzecznika Europy Wschodniej”, mimo że „polski naród jest głęboko proeuropejski” i „zaangażowany na rzecz wartości europejskich”.

(2849)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.