Portal informacyjno-historyczny

List Czytelnika z Berlina: Sprawdziłem cztery najważniejsze gazety. Nie znalazłem nawet jednego zdania o rocznicy wybuchu II wojny światowej

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze
Na redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy list od naszego Czytelnika, Pana Maksymiliana. Jest zszokowany, że Niemcy nie pamiętają o rocznicy II wojny światowej.

Mieszkam w Berlinie już drugi rok. Od zmiany władzy w Polsce, w niemieckiej prasie zaczęła się nagonka. Fałszywe wiadomości są podawane prawie codziennie, zawsze coś przeciwko Polsce, a to, że brak demokracji, a to że złodzieje, a to, że kaczory etc. Ciągle negatywnie przedstawia się nasz kraj i bardzo często na pierwszych stronach takich gazet jak Morgenpost, Sueddeutschezeitung, Die Welt czy Tagesspiegel.

Ciekawy byłem, czy dziś napiszą coś o sobie, o tym jak niedawno – 77 lat temu rozpętali piekło na ziemi, zamordowali ponad 70 mln ludzi i zniszczyli pół świata okradając go ze wszystkiego, Liczyłem chociaż na jakieś wspomnienie, nie w sensie żeby dokuczyć Niemcom, ale by ich edukować i innych ludzi, którzy tu żyją.

Sprawdziłem cztery gazety: Berliner Morgenpost, Süddeutsche Zeitung, Die Welt oraz Tagesspiegel i nic nie znalazłem na pierwszych kilku stronach każdej z tych gazet, nawet jednego zdania, zero, nic!

Jestem zszokowany, tym bardziej, że żyjemy w czasach, kiedy warto dbać o pamięć o takiej tragedii jak II WŚ, by nigdy podobna sytuacja już się nie powtórzyła. Niestety dziś Niemcy żerują na tym, co zagrabili 77 lat temu i w późniejszych latach. Nie mają szacunku dla historii i nie mają po prostu szacunku do tych, których z zimną krwią mordowali.

Myślę, że to propaganda – by odsunąć od siebie tamten czas, wybielić się i najlepiej mówić, że obozy śmierci były polskie i Polacy jest stworzyli, a Niemcy to kraj od zawsze otwarty na wszystkich. Myślę, że to wpisuje się w dyktatorską politykę A. Merkel i ona maczała w tym palce, by takie, a nie inne artykuły się dziś pojawiły.

Cieszyłbym się, gdybyście opublikowali to Państwo – by Polacy wiedzieli, jakiego mamy sąsiada i co myśli o naszej wspólnej historii, oraz by każdy mógł poznać prawdę, jaki brak demokracji jest tutaj w Niemczech. Tu nie można nawet skrytykować islamu -od razu policja bierze na przesłuchania, zaczyna się nagonka; zaś o gwałcie na kobietach w Kolonii poinformowali dopiero po 10 dniach. To jest właśnie brak demokracji.

Jestem ze Szczecina, mieszkam w Berlinie dwa lata, jestem prawnikiem, jestem dumny z bycia Polakiem i działam również w naszym kraju. Uważam, że demokracja w Polsce ma się bardzo dobrze.

Maksymilian Rojek

(2799)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Tagi:
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

 1. A.D. 02.09.2016 1400 CET

  Czołem Wielkiej, Wolnej i Niezawisłej POLSCE !

  ZNAJDZIE SIĘ KIJ – NA HITLEROWSKI RYJ !!!
  WIECZNA CHWAŁA BOHATEROM WRZEŚNIA 1939 !
  *
  Szukam BARDZO PILNIE małego mieszkania lub pokoju w Polsce,
  ewentualnie z możliwością pracy, zarobku lub opieki.
  Podejmę od zaraz każdą zaproponowaną pracę.
  Nie piję i nie palę, prowadzę zdrowy i spokojny styl życia,
  jestem wysportowany, uczciwy, katolik i patriota.
  Mam doświadczenie w pracy fizycznej i umysłowej.
  Mieszkam we Francji, skąd chcę niezwłocznie wyjechać.
  Mam pieniądze na przejazd i przeprowadzkę do Polski.

  Proszę o kontakt pod:
  E-mail: [email protected]
  Telefon-stacjonarny: 0033463222488
  *
  BÓG – HONOR – OJCZYZNA !!!

  Żołnierz Wyklęty.

 2. Czy w niemickim radiu, TV, innych tytułach też nic nie było ? Jeśli tak, to sprawa jest rzeczywiście niewesoła. I zarazem zadanie, żeby o tym w Niemczech przypominać. Dodam, że kilka lat temu byłem w Berchtesgaden, w byłej kwaterze Hitlera. Muzeum jest, ciekawe, turyści też tam zaglądają. To co prawda nie Berlin, ale chyba warto popróbować zainteresować niemiecką młodzież takimi miejscami…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę