Lidl usuwał krzyże z jogurtów w wielu krajach, nie chcąc urazić mniejszości. Na Węgrzech zareagowano wyjątkowo ostro. Oto co zrobiono [FOTO/WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Lidl postanowił usunąć krzyże z dachu świątyni greckokatolickiej na opakowaniu popularnego jogurtu. Problem dotyczył wielu krajów, w tym Polski, ale tylko na Węgrzech klienci zareagowali w tak zdecydowany sposób.

O sprawie pisze m.in. włoski portal ,,Il Giornale”, który informuje, że węgierscy aktywiści postanowili ukarać niemiecką sieć sklepów. Lidl nie chciał krzyża na jogurtach, aby nie urazić niechrześcijańskich klientów. Węgrzy postawili duży krzyż nieopodal budynku supermarketu.

Unikamy użycia symboli religijnych, ponieważ nie chcemy wykluczać żadnych przekonań religijnych. Jesteśmy firmą, która szanuje różnorodność, co wyjaśnia projekt opakowania. Unikamy używania symboli religijnych na opakowaniach w celu zachowania neutralności

– tak belgijskiej stacji RTL tłumaczyła decyzję rzecznik prasowa Lidla.

Wcześniej protestowano także w innych krajach. Czesi, mimo że nie uchodzą za specjalnie religijnych, podczas ,,tygodnia greckiego” nakleili białe krzyże z papieru na drzwiach wejściowych. Na zakupy udawano się z ogromnym krucyfiksem.

Bułgarzy zaprotestowali tak:

(14178)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.