Portal informacyjno-historyczny

Lepienie bałwana nie jest zgodne z islamem. Ale jest prosty sposób, aby uniknąć kary. Dziennikarz nie może uwierzyć w to, co słyszy [WIDEO]

w Humor/Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Czy lepienie bałwana jest zgodne z islamem? Muzułmanin, którego nagranie trafiło do sieci, nie ma wątpliwości. Wyznawca Allaha nie powinien tak postępować, ponieważ tworzy wizerunki ludzi, co jest potępione w Koranie (dlatego meczety są pozbawione obrazów).

Jak ostrzega, lepienie bałwana jest bardzo niebezpieczne. Ludzie, który tworzą wizerunki, zostaną ukarani niezwykle surowo w Dzień Sądu. Ale jest jeden sposób – pozbawienie bałwana głowy. Wtedy staje się on zgodny z surowym prawem islamu.

Nagranie na gorąco komentował Tommy Robinson, znany brytyjski dziennikarz i aktywista.

Zakaz lepienia bałwanów to żadna nowość. Duchowny z Arabii Saudyjskiej w 2016 roku wydał fatwę, w której ogłosił, że nie wolno lepić bałwanów, bo islam nie pozwala na tworzenie wyobrażeń postaci ludzkiej. Miało to miejsce po burzach śnieżnych w tym kraju, więc wielu wiernych przeżywało rozterki. Odpowiedź muzułmańskiego duchownego Muhammada Saleha al-Munadżdżida nie pozostawiła wątpliwości.

(10658)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. Pl try to understand. Making idols and images to worship is prohibited. the fatwa you quoted is not authentic and came from some unknown source.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę