Portal informacyjno-historyczny

Fot. Jacek Pałkiewicz

Legendarny podróżnik, odkrywca źródeł Amazonki: Zadaniem takich osób, jak Greta Thunberg jest manipulowanie masami ludzkimi. [WIDEO]

w Mocne słowa


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Prawdopodobnie mamy do czynienia z największym eksperymentem inżynierii społecznej. Zadaniem takich postaci jak Greta jest manipulowanie i popychania do działania w skali globalnej wielkich mas ludzkich, poprzez umiejętne wykorzystanie najpotężniejszej armii świata, jaką są sieci społecznościowemówi Jacek Pałkiewicz w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

Odkrywca źródeł Amazonki przekonuje w wywiadzie, że norweska aktywistka ekologiczna może być wykorzystywana do promowania interesów ekonomicznych i politycznych.

To właśnie dzięki nim [sieciom społecznościowym – przyp. red.], finansowane przez dominujących oligarchów ofensywy, są w stanie w ciągu kilku godzin rozprzestrzenić się niczym wirus, wszczepiając jednolite punkty widzenia i osądy, które stopniowo tworzą pożądaną ideologię. Dodajmy, że za młodą aktywistką stoi ogromna machina medialna, która wykorzystuje katastrofę ekologiczną dla swoich interesów, także politycznych –  podkreśla Jacek Pałkiewicz w wywiadzie z wPolityce.pl.

Cały wywiad można przeczytać na portalu wPolityce.pl.

Autor zdjęcia ilustracyjnego Jacek Pałkiewicz.

JACEK PAŁKIEWICZ

Reporter, eksplorator, odkrywca źródła Amazonki, od prawie pół wieku przemierza peryferie świata. Twórca survivalu w Europie, jest powszechnie uznawanym autorytetem w dziedzinie przetrwania. Mieszka trochę we Włoszech, trochę w Polsce. W 1975 r. pokonał Atlantyk w roli dobrowolnego rozbitka.

Uczył kosmonautów strategii przetrwania w skrajnie surowych i niegościnnych środowiskach. Podobne zajęcia prowadził w cyklu pozarządowego programu dla jednostek antyterrorystycznych, w którym obok innych krajów uczestniczyli oficerowie Gromu, Policji i Straży Granicznej. Szkoli kadry menadżerskie w przekraczaniu barier osobowości w warunkach krańcowego obciążenia.
W 1996 r. jego naukowa ekspedycja ustaliła źródło Amazonki, rozwiewając tym samym kontrowersje, co do miejsca narodzin największej rzeki świata. W 15 lat później władze peruwiańskie wzniosły tam obelisk z tablicą upamiętniającą odkrycie.
Wykładowca akademicki, był tematem prac dyplomowych, licencjackich i magisterskich.

Honorowy ambasador Mazur w ramach światowego konkursu na „7 Nowych Cudów Natury” (2011 r.). „Jestem dumny – mówi Pałkiewicz-, że Kraina Wielkich Jezior została uznana za najpiękniejszy region Europy, a w globalnej konfrontacji (477 konkurentów) uplasowała sie w drugiej siódemce unikatowych klejnotów, tuż za złotą listą Cudów Natury. Prześcignęła takie turystyczne giganty jak Malediwy czy Galapagos”.

Przez kilkanaście lat pracował w mediolańskim Corriere della Sera. Publikuje swoje reportaże na łamach poczytnych periodyków europejskich. W Polsce pisze m.in. w Rzeczpospolitej, Polska Times.  Jego dokonania ukazuje Andrzej Kapłanek w biografii Pałkiewicz, droga odkrywcy (Wyd. Zysk i S-ka). www.palkiewicz.com.

Jacek Pałkiewiczem jest autorem ponad trzydziestu książek. Ostatnią jest publikacja „Dubaj. Prawdziwe oblicze”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.

„Dubaj. Prawdziwe oblicze”. Tak o emiracie nie pisał jeszcze nikt. Jacek Pałkiewicz obala mit o ikonie ekscesów i ostentacyjnego zbytku. Jaki naprawdę jest przesiąknięty mitami i stereotypami Dubaj, miasto-państwo epoki postnaftowej? – odpowiedzi na to pytanie autor szukał przez rok. Często ucieka on od świata czaru i zrywając złotą maskę emiratu, którego motto mówi wszystko: „zaskoczyć, oszołomić i oczarować”, ujawnia drugie oblicze sztucznego raju. Oblicze, o którym głośno się nie mówi i nie pisze. Pokazuje nędzę Azjatów kontrastującą z baśniowymi warunkami bytowymi boskiej kasty etnicznych Dubajczyków, wnuków niepiśmiennych Beduinów. Zapuszcza się w miejsca skrajnego ubóstwa, na przykład do getta na obrzeżu miasta, gdzie w okrutnych warunkach bytuje armia azjatyckich robotników. To właśnie oni w ciągu jednego pokolenia zbudowali w niewolniczych warunkach sięgający nieba pustynny Manhattan.

(872)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. W CZASIE WOJNY TEŚCIOWA PRZECHOWYWAŁA 11 LETNIĄ ŻYDÓWKĘ I JEJ 13 LETNIEGO BRATA . TA BIEDNA ŻYDOWSKA DZIEWCZYNKA POWIEDZIAŁA — ŻE MY ŻYDZI PO WOJNIE ZNISZCZYMY WAS POLAKÓW ! ! ! ! !
    W MIESIĄC PÓŻNIEJ ZE STRACHU ODDAŁA DALEJ TE DZIECI INNYM POLAKOM ZAMIAST ZOSTAWIĆ NA ULICY ! ! ! ! !

    SIOSTRA PRACUJĄC W USA U KULTURALNYCH ŻYDÓW DOWIEDZIAŁA SIĘ OD TEGO STARSZEGO ŻYDA ,ŻE ŻYD Z ŻONĄ ZOSTALI URATOWANI PRZEZ POLAKÓW .TEN SAM ŻYD SIOSTRZE POWIEDZIAŁ ŻE ONI NIGDY ŻADNEGO POLAKA BY NIE URATOWALI ! ! ! !
    WYNIKA Z TEGO , ZE POLACY MAJĄ MIĘKKIE SERCE ALE TWARDY TYŁEK ! ! ! ! !

    Pozdrawiam Rafał Ryszkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę