Portal informacyjno-historyczny

Kukiz: Kiedyś urzędnik za malwersacje na dużą skalę dostawał czapę

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Paweł Kukiz zabrał głos w sprawie obietnic Hanny Gronkiewicz-Waltz dyscyplinarnego zwolnienia urzędników zamieszanych w aferę reprywatyzacyjną.

– No to straszna kara dla urzędników! Zwolnieni powinni dostać natychmiast wsparcie psychologa. I roczną odprawę 🙂 A tak poważnie – W dwudziestoleciu międzywojennym urzędnik za malwersacje na dużą skalę dostawał czapę

stwierdził Kukiz.

Kara śmierci za korupcję dla urzędników – takie prawo obowiązywało w II RP od 1920 r. Za wręczenie łapówki także śmierć lub długie więzienie

To, co ostatnio wyszło na jaw, to jest tylko wierzchołek góry lodowej; reprywatyzacja czy też dzika reprywatyzacja to jest poletko uprawiane przez różnego rodzaju mafie prawniczo-urzędnicze

– mówił z kolei poseł z partii Kukiza Stanisław Tyszka, który domaga się także powołania komisji śledczej w tej sprawie.

Dodał, że jego klub będzie się także opowiadał za jak najszybszym uchwaleniem tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej. Według Tyszki powinna ona polegać na „przyznaniu częściowego odszkodowania prawowitym właścicielom – czyli nie tym, którzy trudnili się skupowaniem roszczeń” w postaci nieruchomości rolnych skarbu państwa. Nie traktuje poważnie również zapowiedzi Gronkiewicz-Waltz o audycie:

Prezydent przestraszyła się w momencie, gdy Polacy dowiedzieli się o tych przekrętach o charakterze mafijnym w Warszawie.

źródło: własne / TVN 24

(503)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę