Ksiądz zamieścił zdjęcie chłopca przyjmującego Komunię. Znany pisarz-gej dopatruje się… pedofilii, Agnieszka Gozdyra chce interwencji Episkopatu [FOTO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Znany ksiądz Roman Kneblewski zamieścił zdjęcie chłopca, który przyjmuje Komunię Św. Do tego żartobliwy komentarz, który miał zwrócić uwagę na przyjmowanie Sakramentu w postawie klęczącej. Jednak to wystarczyło, aby został oskarżony o pedofilię.

Ks. Kneblewski to proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszcz, wybrany proboszczem roku wg Expressu Bydgoskiego. Nie ukrywa także swojego patriotyzmu. Ostatnio na Facebooku napisał:

Po katolicku: na kolanach i do ust, a na rękę co najwyżej trzciną 😉

Ksiądz odniósł się do coraz bardziej popularnej na Zachodzie praktyki przyjmowania Komunii w postawie stojącej i do ręki. Wzmianka o trzcince to żartobliwe nawiązanie do kary za dotknięcie Eucharystii.

Pisarzowi Jackowi Dehnelowi (wg homopedia.pl: jest gejem otwarcie mówiącym o swojej orientacji, co znajduje wyraz w jego poezji) tymczasem cała sytuacja skojarzyła się z pedofilią.

Tuż po ogłoszeniu „rejestru Ziobry”, do którego cudem (dokonanym przez św. Pedomisia z Belgii) nie wpisano księży-pedofilów, ks. Kneblewski robi sobie takie żarciszki na Twitterze

– pisze na Facebooku. Z kolei Agnieszka Godyra chciałaby interwencji Episkopatu:

Sam ks. Kneblewski tłumaczy:

W moim opisie do tego zdjęcia jedyny przekaz stanowi postulat, aby do Najświętszego Sakramentu odnosić się z najwyższą czcią. A że podałem to w żartobliwym opakowaniu, żeby co do tego nie mogło być najmniejszych wątpliwości – opatrzyłem moją wypowiedź uśmieszkiem z przymrużeniem oka. Toteż – przy założeniu o racjonalności – wydawać by się mogło, że do tego mojego wpisu nikt się przyczepić nie może. A jednak! Wylał się jakiś niczym nie uprawniony potok pomyj. Mnóstwo wulgarnych i jadowicie nienawistnych komentarzy, przesyconych chorymi, zboczonymi skojarzeniami głęboko zasmuca z powodu ujawnienia się aż tylu ludzi chorych lub opętanych.
Jest pilna potrzeba modlitwy!

Nie brakuje innych głosów w jego obronie:

Jak napisał Jacek Dehnel, zwolennik ruchów LGBT: „Kontekst jest poza intencjami. Ale dla mnie dość oczywisty.” Jeśli dla kogoś taki kontekst jest oczywisty, to w moim mniemaniu źle to świadczy o nim, a nie o tym kto coś napisał. Ludzie rozwiąźli seksualnie nie biorą w ogóle pod uwagę, że są także tacy, którym i dużo bardziej oczywiste skojarzenia w życiu by się nie nasunęły – bo nie wszystko im się kojarzy.

(2428)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

4 komentarze

  1. Ten „aktywista” to nic innego jak tytpowy wulgarny „usful idiot” pracujacy dla takiego jak np. Soros.
    Siedzi i weszy i ma za to platne. Uwielbiam wypowiedzi ksiedza Kneblewskiego. Jest to starej daty ksiadz o konserwatywnych pogladach . Ludzie, jak ww jacek dehnel ma tylko jeden cel, zaatakowac kosciol.
    Wstyd, panie dehnel. Tak wlasnie powinno sie przyjmowac komunie sw., nie po „progresywnemu”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.