fot. screen: Twitter

Konstanty Gebert: ,,Polacy boją, że w końcu wyjdzie, co dziadek robił podczas wojny”. Miażdżąca odpowiedź: to jemu przypomniano, co robił jego ojciec [WIDEO]

w Polska Ludowa/Wiadomości z Polski/Wywiady


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Dziennikarz i publicysta „Gazety Wyborczej Konstanty Gebert w rozmowie z Newsweekiem powiedział, że ,,Polacy boją się, że wyjdzie, co dziadek robił podczas wojny”. Tymczasem Michał Rachoń na antenie TVP przypomniał kim był nie dziadek, ale ojciec Geberta.

– Powodem, dla którego boimy się ruszyć tego tematu, jest to, że boimy się, że w końcu wyjdzie, co dziadek robił podczas wojny

– Gebert mówił Newsweekowi.

Michał Rachoń nie mógł uwierzyć w takie przedstawienie sprawy i przypomniał, że ojciec dziennikarza to Bolesław Gebert, agent sowieckiego wywiadu i założyciel Komunistycznej Partii USA.

Warto przypomnieć, co m.in. o Gebercie pisał prof. Paweł Wieczorkiewicz:

Dekryptaż operacji „Venona” ujawnił niedawno sowiecką siatkę działającą w środowisku Polonii amerykańskiej, w tym Stefana Arskiego, Bolesłąwa Geberta i Oskara Langego. Dopiero w tym kontekście przestaje dziwić niezrozumiałe w innych okolicznościach znaczenie, jakie Langemu, traktowanemu jako jeden z najpoważniejszych kandydatów do objęcia kluczowych stanowisk w Polsce, nadawał sam Stalin.

Sam Bolesław Gebert tak opisywał II RP:

Polska władza istniejąca przed 1939 była na wpół faszystowską dyktaturą (…) z terrorem, prześladowaniem i antysemityzmem, z obozami koncentracyjnymi dla licznych demokratów, patriotów,  Żydów, Ukraińców, Białorusinów, robotników, chłopów i intelektualistów. (…) Szczątki faszystów i antydemokratycznych sił utrudniały walkę z Niemcami jak tylko mogły. (…) Tak więc usiłowali i usiłują oni spełnić żądanie emigracyjnej kliki w Londynie i zablokować ścieżkę postępu. Emigracyjny Rząd Polski w Londynie nie odzwierciedlał ani nie reprezentował woli ludu Polski

Tymczasem Konstanty Gebert wygłasza swoje tezy również w programie Moniki Olejnik:

(17690)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

4 komentarze

 1. czesto czytam stara, polska przedwojenna prase z roznych archiw i co rzuca sie w oczy , to jest to, ze w kazdej z tych regionalnych gazet sa kryminalne wzmianki na temat Zydow, ktorzy dopuscili sie przestepstw na Polakach, a byly to: Zydzi napadli chlopa, pobili , ukradli dwa konie- 4-ch Zydow spalilo chlopskie stodoly- Zydzi znow chcieli ukrasc konie- grupa mlodych Zydow pobila mieszkanca….itd.
  Tak wiec te antypolskie kanalie z przestepczych rodzin moga sobie pluc na Polske i Polakow ile chca, ale swoich kryminalnych powiazan rodzinnych nie wybiela. Ta ustawa juz powinna dzialac i jesli nie maja dowodu na to, ze Polacy dokonywali tych przestepstw, to powinni byc karani i to z grubej rury, za klamstwa.

 2. Co za ruski troll ten Konstanty Gebert. Gdyby przed wojną w Polsce była wpół faszystowska dyktatura i antysemityzm, to dlaczego ruski trollu mieszkało w Polsce ponad 3 miliony Żydów ???? Bo czuli się tutaj, jak nigdzie indziej na świecie !!!!!!

 3. „Twierdzę kategorycznie, że żydostwo nie zadowalając się zwyczajnym szkalowaniem sprawy polskiej, wprost organizowało pogromy Polaków. Bólem i wstydem przejmuje nas, Polaków pochodzenia żydowskiego, sama świadomość tego pochodzenia wobec niesłychanej w dziejach ludzkości zdrady przez żydostwo tak gościnnej dla niego zawsze ojczyzny naszej w wyjątkowo krytycznej chwili jej dziejów”. J. Unszlicht. („O pogromie ludu polskiego”, 1906)
  „(…) Do jakiej czelności może się tu posunąć socjal-litwactwo świadczy fakt następujacy: na początku 1905 w chwili największego wybuchu rewolucyjnego w Polsce socjallitwacki Sanhedryn (tzw. Zarząd Główny) wypuścił w rocznicę »Proletariatu« odezwę, w której oznajmił uroczyście, że »Polska, to trup, który winien być rzucony na śmietnik«, i pogląd ten rozwałkowany na całą odezwę rzucił w ogromnej ilości egzemplarzy w masy robotnicze polskie – pod pretekstem, że to była ideologia »Proletariatu« (…)
  „Trzeba było całej litwackiej arogancji i nienawiści do Polski, aby podobnie plugawą odezwę wypuścić, przypominającą haniebne odezwy czamosecińców rosyjskich przeciwko Żydom. (…) Utrwalić najazd moskiewski—co prawda »zdemokratyzowany« w Polsce, oto obiektywny cel nacjonalizmu żydowskiego u nas”. J. Unszlicht: Socjallitwactwo w Polsce.
  „Żydzi przyjęli zasadę, że korzystne jest wszystko, co szkodliwe dla Polski”, czyli z jaką reakcją spotkał się najazd bolszewicki. „Polska musi być państwem polsko-żydowskim”
  R. Vogel w pracy „Deutsche Presse des Abstimmungskampfs in Oberschlesien” stwierdza, że uchwalenie plebiscytu na Górnym Śląsku, zamiast przyznania tego kraju w całości Polsce, zawdzięczają Niemcy tylko rabinom niemieckim, którzy za pośrednictwem lóż masońskich oddziaływali decydująco na Wilsona i Lloyd George’a za Niemcami, a przeciwko Polsce.
  Żydzi PRZEPROŚCIE POLAKÓW i płaćcie odszkodowania ofiarom za Ludobójstwo jakiego doskonaliliście na narodzie Polskim !!! Zaplanowane przez Żyda Jakuba Bermana i zastosowane przez żydowskich zbrodniarzy m.in. takich jak Goldberg-Różański, Helena Wolińska, Światło, Krwawa Luna, Szechter-Michnik , Stolzman czy monstrum makabrycznych mordów na Polakach Morel. Ludobójstwo na narodzie Polskim nie tylko, że jest przemilczane to jeszcze delikatnie mówiąc akceptowane zarówno przez żydowskie władze okupacyjne jak i sam Izrael!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.