Portal informacyjno-historyczny

fot. screen: Twitter

Konstanty Gebert: ,,Polacy boją, że w końcu wyjdzie, co dziadek robił podczas wojny”. Miażdżąca odpowiedź: to jemu przypomniano, co robił jego ojciec [WIDEO]

w Polska Ludowa/Wiadomości z Polski/Wywiady


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Dziennikarz i publicysta „Gazety Wyborczej Konstanty Gebert w rozmowie z Newsweekiem powiedział, że ,,Polacy boją się, że wyjdzie, co dziadek robił podczas wojny”. Tymczasem Michał Rachoń na antenie TVP przypomniał kim był nie dziadek, ale ojciec Geberta.

– Powodem, dla którego boimy się ruszyć tego tematu, jest to, że boimy się, że w końcu wyjdzie, co dziadek robił podczas wojny

– Gebert mówił Newsweekowi.

Michał Rachoń nie mógł uwierzyć w takie przedstawienie sprawy i przypomniał, że ojciec dziennikarza to Bolesław Gebert, agent sowieckiego wywiadu i założyciel Komunistycznej Partii USA.

Warto przypomnieć, co m.in. o Gebercie pisał prof. Paweł Wieczorkiewicz:

Dekryptaż operacji „Venona” ujawnił niedawno sowiecką siatkę działającą w środowisku Polonii amerykańskiej, w tym Stefana Arskiego, Bolesłąwa Geberta i Oskara Langego. Dopiero w tym kontekście przestaje dziwić niezrozumiałe w innych okolicznościach znaczenie, jakie Langemu, traktowanemu jako jeden z najpoważniejszych kandydatów do objęcia kluczowych stanowisk w Polsce, nadawał sam Stalin.

Sam Bolesław Gebert tak opisywał II RP:

Polska władza istniejąca przed 1939 była na wpół faszystowską dyktaturą (…) z terrorem, prześladowaniem i antysemityzmem, z obozami koncentracyjnymi dla licznych demokratów, patriotów,  Żydów, Ukraińców, Białorusinów, robotników, chłopów i intelektualistów. (…) Szczątki faszystów i antydemokratycznych sił utrudniały walkę z Niemcami jak tylko mogły. (…) Tak więc usiłowali i usiłują oni spełnić żądanie emigracyjnej kliki w Londynie i zablokować ścieżkę postępu. Emigracyjny Rząd Polski w Londynie nie odzwierciedlał ani nie reprezentował woli ludu Polski

Tymczasem Konstanty Gebert wygłasza swoje tezy również w programie Moniki Olejnik:

(17266)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

4 komentarze

 1. czesto czytam stara, polska przedwojenna prase z roznych archiw i co rzuca sie w oczy , to jest to, ze w kazdej z tych regionalnych gazet sa kryminalne wzmianki na temat Zydow, ktorzy dopuscili sie przestepstw na Polakach, a byly to: Zydzi napadli chlopa, pobili , ukradli dwa konie- 4-ch Zydow spalilo chlopskie stodoly- Zydzi znow chcieli ukrasc konie- grupa mlodych Zydow pobila mieszkanca….itd.
  Tak wiec te antypolskie kanalie z przestepczych rodzin moga sobie pluc na Polske i Polakow ile chca, ale swoich kryminalnych powiazan rodzinnych nie wybiela. Ta ustawa juz powinna dzialac i jesli nie maja dowodu na to, ze Polacy dokonywali tych przestepstw, to powinni byc karani i to z grubej rury, za klamstwa.

 2. Co za ruski troll ten Konstanty Gebert. Gdyby przed wojną w Polsce była wpół faszystowska dyktatura i antysemityzm, to dlaczego ruski trollu mieszkało w Polsce ponad 3 miliony Żydów ???? Bo czuli się tutaj, jak nigdzie indziej na świecie !!!!!!

 3. „Twierdzę kategorycznie, że żydostwo nie zadowalając się zwyczajnym szkalowaniem sprawy polskiej, wprost organizowało pogromy Polaków. Bólem i wstydem przejmuje nas, Polaków pochodzenia żydowskiego, sama świadomość tego pochodzenia wobec niesłychanej w dziejach ludzkości zdrady przez żydostwo tak gościnnej dla niego zawsze ojczyzny naszej w wyjątkowo krytycznej chwili jej dziejów”. J. Unszlicht. („O pogromie ludu polskiego”, 1906)
  „(…) Do jakiej czelności może się tu posunąć socjal-litwactwo świadczy fakt następujacy: na początku 1905 w chwili największego wybuchu rewolucyjnego w Polsce socjallitwacki Sanhedryn (tzw. Zarząd Główny) wypuścił w rocznicę »Proletariatu« odezwę, w której oznajmił uroczyście, że »Polska, to trup, który winien być rzucony na śmietnik«, i pogląd ten rozwałkowany na całą odezwę rzucił w ogromnej ilości egzemplarzy w masy robotnicze polskie – pod pretekstem, że to była ideologia »Proletariatu« (…)
  „Trzeba było całej litwackiej arogancji i nienawiści do Polski, aby podobnie plugawą odezwę wypuścić, przypominającą haniebne odezwy czamosecińców rosyjskich przeciwko Żydom. (…) Utrwalić najazd moskiewski—co prawda »zdemokratyzowany« w Polsce, oto obiektywny cel nacjonalizmu żydowskiego u nas”. J. Unszlicht: Socjallitwactwo w Polsce.
  „Żydzi przyjęli zasadę, że korzystne jest wszystko, co szkodliwe dla Polski”, czyli z jaką reakcją spotkał się najazd bolszewicki. „Polska musi być państwem polsko-żydowskim”
  R. Vogel w pracy „Deutsche Presse des Abstimmungskampfs in Oberschlesien” stwierdza, że uchwalenie plebiscytu na Górnym Śląsku, zamiast przyznania tego kraju w całości Polsce, zawdzięczają Niemcy tylko rabinom niemieckim, którzy za pośrednictwem lóż masońskich oddziaływali decydująco na Wilsona i Lloyd George’a za Niemcami, a przeciwko Polsce.
  Żydzi PRZEPROŚCIE POLAKÓW i płaćcie odszkodowania ofiarom za Ludobójstwo jakiego doskonaliliście na narodzie Polskim !!! Zaplanowane przez Żyda Jakuba Bermana i zastosowane przez żydowskich zbrodniarzy m.in. takich jak Goldberg-Różański, Helena Wolińska, Światło, Krwawa Luna, Szechter-Michnik , Stolzman czy monstrum makabrycznych mordów na Polakach Morel. Ludobójstwo na narodzie Polskim nie tylko, że jest przemilczane to jeszcze delikatnie mówiąc akceptowane zarówno przez żydowskie władze okupacyjne jak i sam Izrael!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę