Kompromitacja! Podniosła atmosfera katyńskiego Marszu Cieni ku czci pomordowanych zakłócona. A można było tego uniknąć… [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W niedzielę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Cieni. Uczestnicy oddawali część 22 tys. zamordowanych przez Sowietów, dlatego pokonywali trasę w milczeniu. Jednak napotkali na problem, bo trasie przemarszu odbywało się kolorowe i hałaśliwe święto.

Około 400 rekonstruktorów ubranych w mundury polskie i sowieckie przechodziło w milczeniu ulice Warszawy. Jednak na pl. Zamkowym uczestnicy wpadli na hinduistyczne święto holi, charakteryzujące się głośną muzyką i obrzucaniem się kolorowymi proszkami. To święto radości i wiosny, nazywane jest również Festiwalem Kolorów.

Miasto wydające zgodę na organizację obu wydarzeń, które w pewnym miejscu spotykały się, mówiąc łagodnie, nie popisało się. Uczestnicy święta holi nie zważali na marsz, świetnie się bawiąc, co kontrastowało z podniosłą atmosferą Marszu Cieni.

Jeden z uczestników pisał:

To jest porażka. Biorąc udział w tym marszu chciałem oddać cześć dla żołnierzy poległym, ludziom, którzy jak najbardziej na to zasługują, kiedy przechodziliśmy przez ten plac chciałem się po prostu złapać za głowę. Nadal nie mogę dopuscić do siebie myśli, że władze miasta się na to zgodziły…

Zdarzenie udokumentował poniższymi nagrania serwis Prawy.pl, a relacjonował Jan Bodakowski:

(4066)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.