fot. screen YouTube

Komitet Żydów Amerykańskich zaniepokojony nominacją Andruszkiewicza. Szef MSZ odpowiada

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Komitet Żydów Amerykańskich wyraził zaniepokojenie nominacją Adama Andruszkiewicza na stanowisko wiceministra cyfryzacji. W związku z tym głos zabrał szef MSZ Jacek Czaputowicz, który podkreślił, że Polska jako państwo suwerenne ma prawo decydować, kto zasiada na stanowiskach w rządzie.

Komitet Żydów Amerykańskich na Europę Środkową na swoim oficjalnym koncie na Twitterze wyraził opinię na temat nominacji Andruszkiewicza. Przypomniano, że polski polityk stał na czele Młodzieży Wszechpolskiej, w związku z czym wyrażono zaniepokojenie. Z kolei dyrektor warszawskiego biura AJC w Europie Środkowej Agnieszka Markiewicz w komunikacie stwierdziła, że wybór Andruszkiewicza zaskakuje. Powód? Rosnący w cyberorzestrzeni antysemityzm, co stanowi rosnące zagrożenie dla Europy. Wyraziła nadzieję, że Polska stawi czoła mowie nienawiści i podżegania do nienawiści w internecie.

Na antenie Radia RFM FM minister Czaputowicz skomentował tweet. Podkreślił, że Polska jest państwem suwerennym.

Sama w wyniku procesu wyborczego wybiera swoje władze, te władze reprezentują społeczeństwo i rząd ma prawo decydowania o tym, kto będzie zasiadał na stanowiskach związanych z rządem, czyli wiceministrów

– powiedział, dodając, że ,,mamy do czynienia z nominacją na stanowisko wiceministra posła, który zdobył pewne poparcie, więc nie będzie ingerencji ze strony innych państw w proces wewnętrzny Polski.

(3928)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.