źr. foto: porto-erasmus.blogspot.com

Komisja Europejska walczy z kryzysem demograficznym… programem Erasmus. Mówi o szczytnych ideach Erazma, a jednocześnie liczy, ile urodziło się dzieci ze związków zawartych podczas wymiany

w Humor/Postępy postępu


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze
źr. foto: porto-erasmus.blogspot.com
źr. foto: porto-erasmus.blogspot.com

Jak informuje TVP Info, według szacunków Komisji Europejskiej dzięki znajomościom zawartym w ramach Erasmusa urodziło się już około miliona dzieci.

Na stronie programu Erasmus czytamy:

Program Erasmus powstał w 1987 roku jako program wymiany studentów. Mimo że jego zasięg i cele poszerzały się w kolejnych latach, główna idea pozostaje ta sama: rozwijanie międzynarodowej współpracy między uczelniami. Nazwa Erasmus nawiązuje do imienia holenderskiego filozofa i teologa, humanisty, Erazma z Rotterdamu (1466-1536). Nie bez przyczyny. Erazm, jak inni wybitni ludzie renesansu, kształcił się w wielu uczelniach w różnych krajach Europy, a jego poglądy na edukację przesycone były głębokim humanizmem.

Jak widać, z ideami Erazma i głębokim humanizmem program ma niewiele wspólnego. Komisja Europejska traktuje Erasmusa jako m.in. wspomaganie programów demograficznych. Dokładnie szacuje, ile dzieci urodziło się w związkach zawartych dzięki programowi.

Komisja dodaje, że 33 proc. byłych uczestników programu ma partnera z innego państwa, a 27 proc. absolwentów pozostaje w wieloletnich związkach z osobami poznanymi na stypendium.

Unia nie żałuje pieniędzy na demografię. Na Erasmusa wyda blisko 15 mld euro do 2020 roku. Pozwoli to na wyjazdy ok. 2 mln studentów i 300 tys. pracowników uczelni.

(72)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.