Ten komentarz znanego dziennikarza wywołał burzę. Ostre słowa o przyczynach ataków na Polskę ze strony pewnych mediów. Portal postanowił je usunąć. Dziennikarz kontratakuje

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Witold Gadowski we wpisie na łamach wPolityce.pl stwierdził: „Dziś, kiedy słyszę, że m.in. w ZDF, „Fakcie”, Axel Springer zasiadali wermachtowcy, SS-mani – to rozumiem skąd ta agresja na Polskę”. Portal wPolityce usunął komentarz publicysty i wydał oświadczenie, odcinające się od słów.

To Niemcy robili mydło z ludzkiego tłuszczu. To Niemcy robili abażury z ludzkiej skóry. To Niemcy robili maskotki z ludzkich kości. To Niemcy rozsiewali po polach popioły zwęglonych ludzi jako nawóz. To wszystko robili „kulturalni” Niemcy. Dziś, kiedy słyszę, że m.in. w ZDF, „Fakcie”, Axel Springer zasiadali wermachtowcy, SS-mani – to rozumiem skąd ta agresja na Polskę

– mówił Gadowski w cotygodniowym komentarzu, udostępnionym również przez portal. Redakcja wPolityce jednak ostatecznie zdecydowała się zdjąć tekst i wydała oświadczenie, w którym podkreśliła, że nie zgadza się ze stanowiskiem.

Dziennikarz Faktu Mikołaj Wójcik poinformował o tym na Twitterze:

Oświadczenie głosi:

Materiał (…) został zamieszczony na naszym portalu w ramach przeglądu opinii publicystycznych znanych publicystów, które w całości zostały wcześniej opublikowane w innych mediach. Nie oznacza to, że identyfikujemy się z poglądami wyrażonymi w tych wypowiedziach. Wydawca i Redakcja nie identyfikują się i nie zgadzają między innymi z fragmentem wskazanej wyżej wypowiedzi sugerującym bezpodstawnie związki między innymi „Faktu” jako tytułu prasowego wydawanego przez Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o. z przedstawicielami niemieckiego reżimu nazistowskiego. Dlatego powyższy materiał prasowy został usunięty z naszego serwisu. Jednocześnie wyrażamy ubolewanie, jeśli ktokolwiek został dotknięty przedmiotową wypowiedzią i zapewniamy, że nie było naszym zamiarem naruszenie czyichkolwiek dóbr osobistych

Sam Gadowski podkreśla, że jego słowa są prawdziwe:

Springer był dziennikarzem w czasie trwania III Rzeszy, jego trzecia żona córka generała SS. Głupoty? Herr journalist?

– napisał na Twitterze.

(11118)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. gdyby ktoś potrzebował:
    These were the Germans who manufactured soap from human fat. These were the Germans who made the lampshades from human skin. These were the Germans who made toys from human bones. These were the Germans who fertilised fields with human ashes. All of these doings were done by the German „Kulturnation”.
    Today, whenever I hear that the german media – ZDF, Axel Springer – were established and populated by people from SS and wehrmacht, it becomec clear to me why they are so aggresively reacting to the notion of Poland’s sovereignity.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.