fot. YouTube / Flickr.com / (CC BY 2.0)

Kobiety w Szwecji odczuwają na własnej skórze, czym jest tzw. ,,efekt Ramadanu”. Jedna zdradza, jak jej życie zamieniło się w koszmar

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Gurleen Kaur Sahota pochodzi z Indii i żyje w jednej dzielnic Sztokholmu – Skärholmen, gdzie obok siebie mieszkają przedstawiciele różnych nacji. W rozmowie z Stockholm Direkt przyznaje, że rzeczywistość tutaj sprawia, że musi znaleźć spokojniejsze miejsce do życia. Wszystko za sprawą tzw. ,,efekt Ramadanu”.

Podaje przykłady agresywnego zachowania wobec niej. Podczas lunchu jeden z mężczyzn zaatakował ją, bo nie spodobał mu się sposób, w jaki się ubiera.

– Był bardzo pobudzony i agresywny. Najpierw zignorowałam jego komentarze, ale w końcu nie mogąc ich znieść, zapytałam go, czy ma jakiś problem. Wtedy stracił panowanie nad sobą. Złapał mnie, splunął mi w twarz, nazwał dziwką, kazał mi się zamknąć i wiele innych rzeczy

– opowiada, dodając, że wokół było wiele osób, ale nikt nie odważył się zareagować. Po tym zdarzeniu miała ataki paniki, bała się opuszczać dom przez wiele dni i do dzisiaj strach jej nie opuszcza. Nie ukrywa, że napastnik upatrzył sobie właśnie ją, bo jest młoda i ma nie-szwedzki wygląd. Dodaje, że być może mężczyzna obawiałby się konsekwencji, gdyby zaatakował rodowitą Szwedkę. Kobieta nie liczy podobnych przypadków, które zdarzają się w sieci, gdzie bywa często nazywana dziwką. Jej zdaniem, na przedmieściach inne niż muzułmańskie stroje bardzo łatwo rzucają się w oczy, dlatego jest tak piętnowana.

Kobieta twierdzi, że nie powinno być tak, iż musi teraz zacząć zakrywać się od stóp do głów, żeby nie być narażona na tego typu uwagi.

– Mieszkam w Szwecji, powinnam móc ubierać się tak, jak chcę, nawet w bikini, bez bycia nazywaną dziwką

– mówi serwisowi.

Bassam Al-Baghdady, autor i specjalista od integracji, twierdzi, że podobne zachowanie to tzw. ,,efekt Ramadanu”. Mówi, że takie zachowanie jest tak nazywane w Iraku, gdy chłopcy zmuszeni przestrzegać postu i wstrzemięźliwości przez wiele dni nagle zobaczą normalnie ubraną dziewczynę.

źródło: Samhällsnytt

(10982)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.