Portal informacyjno-historyczny

Katolicy nazywają to jednym z największych skandali w historii belgijskiego kościoła. Oto co zrobiła policja z grupą wiernych [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W Belgii doszło do sytuacji, która oburzyła katolików. Grupa katolików, która odmawiała różaniec podczas protestanckiej ceremonii, została wyprowadzona ze świątyni.

To jeden z największych skandali w historii belgijskiego Kościoła

– pisze portal PCh24.pl. W katolickiej katedrze śś. Michała i Guduli w Brukseli odbywała się protestancka ceremonia w ramach 500. rocznicy wystąpienia Marcina Lutra. Brali w niej udział przedstawiciele różnych religii. Grupa katolików postanowiła zaprotestować, odmawiając różaniec. Została wezwana policja, która siłą wyprowadziła modlących.

Decyzja wzburzyła katolików, ponieważ uroczystość odbywała się w najważniejszej świątyni miejscowej diecezji. Z kolei miejscowe media piszą o niedopuszczalnym zachowaniu grupy katolickiej młodzieży, która dopuściła się zakłócenia ekumenicznej mszy.

(4243)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. ksiadz z naszej parafii rowniez odpier#la takie numery z tym pieprzonym ekumenizmem, oczywiscie jak zrobia nalot na nasza swiatynie , to cialo Chrystusa je be, be i jest odprawiana msza heretycka.

  2. Luteranie i inni innowiercy mieli prawo tam się modlić ,więc nie wiem o co chodzi. Nie sekta tylko uznana prawem religia. Gdyby do nas na mszę przyszła jakaś inna
    grupa wiernych i postanowiła coś odmówić. To skończyło by się gorzej niż na policji .Nie wiem skąd to oburzenie ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę