Kariera nie była dla wszystkich. Późniejsze gwiazdy ekranu wypromowały się w popularnym programie telewizyjnym

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Popularny w latach 80. i 90. program 5-10-15 emitowany w TVP1 cieszył się był bardzo lubiany przez młodych widzów i wychowało się na nim kilka pokoleń Polaków. Dla kilkorga dzieci wysoko postawionych ludzi był natomiast świetną formą promocji.

Prowadzącym 5-10-15 zazdrościły dzieci z całej Polski, a wiele marzyło, by dołączyć do wesołej ekipy programu. Okazuje się, że było to praktycznie niemożliwe.

Najbardziej znanymi prowadzącymi program emitowany w sobotnie poranki byli: Piotr Kraśko, Kinga Rusin, Krzysztof Ibisz, Justyna Pochanke, Marcin Tyszka, Barbara Nowacka, Marcin Chochlew, Karolina Szostak, Maria Niklińska. Wielu z nich to dzieci ludzi pracujących w mediach lub zajmujących inne wysokie stanowiska w czasach PRL.

Piotr Kraśko, do niedawna gwiazda ,,Wiadomości” w TVP1, to syn pracowników Telewizji Publicznej z tamtego okresu. Jego macochą była Nina Terentiew, przez wiele lat bardzo wysoko postawiona w stukturach TVP. Z kolei dziadek dziennikarza, Wincenty Kraśko, działał aktywnie w PZPR. Piastował kolejno stanowiska ekretarza ds. propagandy KW PZPR, kierownika, a następnie sekretarza ds. kultury KC PZPR oraz wicepremiera w rządzie Józefa Cyrankiewicza.

Aktywnym działaczem PZPR był też dziadek Justyny Pochankę, dzisiaj gwiazdy ,,Faktów” w TVN. Z kolei matka dziennikarki blisko współpracowała z Janiną Chim, która została skazana w głośnej aferze FOZZ.

Z książki ,,Restortowe dzieci. Media” autorstwa Doroty Kani, Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza można dowiedzieć się o powiązaniach także innych prowadzących. Małgorzata Halber, obecnie dziennikarka muzyczna, to córka Adama Halbera, który był politykiem SLD, a nawet był członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Barbara Nowacka to z kolei córka Izabeli Jarugi-Nowackiej, tragicznie zmarłej w katastrofie smoleńskiej, posłanki SLD.

W programie występowali też chociażby Sandra i Piotr Walterowie, dzieci gwiazd TVP, a później współtwórców TVN, Bożeny i Mariusza Walterów. Córką telewizyjnej dziennikarki Jolanty Fajkowskiej jest Maria Niklińska.

Wywiad ze współautorem „Resortowych dzieci” dla Niezlomni.com. O stworzeniu medialnego mechanizmu, by „Polacy nie mogli myśleć samodzielnie”

Gdy resortowe dzieci bawiły się w najlepsze, innym nie było do śmiechu… [WIDEO]

źródło: Polska Niepodległa

(20016)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.