Portal informacyjno-historyczny

Juncker w rozmowie z niemieckimi mediami zdradził, jaka będzie polityka UE w najbliższych latach. ,,Musimy to zrobić, bo będziemy straceni”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Mimo narastających problemów w takich krajach jak Francja czy Belgia ze społecznościami imigrantów, Bruksela nie zamierza korygować polityki imigracyjnej. Wręcz przeciwnie: zamierza otworzyć drzwi dla legalnej imigracji z Afryki.

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker powiedział niemieckiemu Deutsche Welle, że ,,jeśli nie zaoferujemy legalnych sposobów imigracji do Europy, będziemy straceni”.

– Jeśli ci, którzy przybywają, a są to zazwyczaj biedni i potrzebujących, nie będą w stanie dostać się do Europy legalnie, będą to robić nielegalnie

– mówi. Twierdzi, że Europa potrzebuje imigracji w nadchodzących dekadach, stąd wniosek  o otworzenia drzwi szeroko dla imigracji.

– Musimy zapewnić tym, którzy chcą i mogą przyjechać, legalne ścieżki imigracji do Europy

– zapowiada.

Tak więc ,,otwarte granice” pozostaną doktryną UE, mimo sprzeciwu wielu mieszkańców Starego Kontynentu. Juncker uważa, że ,,masowa imigracja to wielkie wyzwanie naszych czasów”. Jego zdaniem strach przesłania rozsądek i ma nadzieję, że kraje członkowskie podążą ,,ścieżką mądrej polityki”. Jednocześnie wskazuje na Afrykę, twierdząc, że to była i jest częścią naszej historii.

– Niektórzy Europejczycy tego tak nie widzą

– przyznaje, atakując ,,niebezpiecznych populistów”, którzy próbują zablokować imigrację spoza Europy. Ich propozycje nazywa szkodliwymi.

źródło: Deutsche Welle

(6984)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę