Jonny Daniels będzie poprawiał wizerunek Polski w USA Jonny Daniels będzie poprawiał wizerunek Polski w USA

Jeden ze 100 najbardziej wpływowych Żydów na świecie będzie poprawiał wizerunek Polski w USA

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Doradca Donalda Trumpa Jonny Daniels był także doradcą rządu Izraela oraz polityków w Wielkiej Brytanii i USA. W marcu 2016 roku amerykański magazyn Algemeiner uznał go za jednego ze 100 najbardziej wpływowych Żydów na świecie.

W rozmowie z Serwisem PRoto.pl zdradza, jak Polska jest postrzegana za granicą.

Daniels rozpoczął współpracę z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w ramach poprawy wizerunku Polski w Stanach Zjednoczonych.

– Polska różni się od wielu innych krajów w taki sposób, że jest tu wiele fantastycznych produktów na lokalnym rynku, które nie mają żadnego udziału w rynku międzynarodowym i są praktycznie nieznane za granicą. To jest zarówno błogosławieństwo, jak i przekleństwo. Przekleństwo w tym sensie, że to wielki wstyd, ale szczęście – bo jest potencjał, by zrobić coś niezwykłego.

– mówi Magdalenie Wosińskiej.

Jak polskie marki są postrzegane za granicą?

Większość ludzi, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, posiada raczej neutralną lub negatywną opinię o produkcie z napisem „Made in Poland”, co nie jest winą Polaków. Musimy pamiętać, że Polska jest krajem demokratycznym dopiero od 26 lat, i niestety niewiele zostało zrobione w tym czasie w celu promowania Polski na arenie międzynarodowej. To powinno się zmienić. Ludzie są w stanie uczyć się, doświadczać nowych rzeczy, próbować nowych smaków i przekonać się do nowych produktów. Musimy tylko „włożyć je” w ich ręce, użyć do tego politycznych kontaktów, mediów i kulturowych powiązań, aby doprowadzić Polskę do czołówki. Do tej pory, kiedy rozmawiałem o polskich produktach z klientami zagranicznymi zawsze było duże zainteresowanie. Mówię tutaj o stuprocentowych polskich firmach, jak na przykład Grupa MLEKOVITA, która dostarcza swoje produkty do blisko 150 krajów na całym świecie. Polska może być dumna z siebie.

Czy obecni ludzie pracujący w MSZ są przygotowani na nowe wyzwania. Daniels twierdzi, że tak.

Muszę powiedzieć, że poznałem sporo przedstawicieli obecnego kierownictwa politycznego i byłem naprawdę pod wrażeniem. Istnieje kilka prawdziwych gwiazd takich jak wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak oraz wicemarszałek senatu Adam Bielan. Są ludzie z fantastyczną znajomością języka angielskiego, którzy mogą zrobić wiele, opowiadając historię Polski za granicą. Amerykańskie środowisko polityczne jest o wiele bardziej otwarte i zainteresowane niż to możemy sobie wyobrazić. Nie zawsze jednak możemy oczekiwać od nich, że zrozumieją potrzeby i racje Polski

– mówi.

Na kim Polska powinna się wzorować?

Potrzebne jest stworzenie silnej pozycji MSZ z odpowiednimi inicjatywami zachęcającymi młodych ludzi do przyłączenia się. W tej kwestii sporo można nauczyć się od Izraela. Kiedy zacząłem moją karierę jako szef doradców wicemarszałka Knessetu, ówczesnego wiceministra obrony Dannego Danona, spędzaliśmy w sumie około trzech miesięcy w roku w USA, dzieląc czas między przedstawicieli mediów w Nowym Jorku i spotkania z politykami w Waszyngtonie. Istnieje niepisany kodeks postępowania w Izraelu, mówiący, że można walczyć ze sobą politycznie wewnątrz kraju, ale za granicą należy dla dobra kraju okazać zjednoczoną postawę

– podkreśla.

źródło: Magdalena Wosińska, PRoto.pl

(2718)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. Nie popieram żydów,ale facet ma racje – brak nam agresywnej i stałej promocjii Polski i polskich produktów.

  2. jezeli wszyscy Zydzi byliby jak ten gosc – to nie mam zadnych problemow z nimi . Niestety wiekszosc , to tacy jak Michnik czy Bauman ( a jezeli nie wiekszosc , to dlaczego milcza , gdy ich ” ziomek” oczernia Polakow , czy prowadzi krecia robote – powiedzcie mi , jak mozna ich lubic ?

  3. kodeks postępowania w Izraelu, mówiący, że można walczyć ze sobą politycznie wewnątrz kraju, ale za granicą należy dla dobra kraju okazać zjednoczoną postawę uczcie sie od nich a zwlaszcza lewactwo sluchajcie i uczcie sie tumany z PO I NOWOCZESNEJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.