Portal informacyjno-historyczny

Jeden z czołowych zawodników świata zagra dla Polski. Niektórym kibicom się to nie podoba. Dziennikarz bierze go w obronę [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jeden z najlepszych siatkarzy na świecie założy koszulkę z orłem. Wilfredo Leon uzyskał zgodę na grę w reprezentacji Polski. Pochwalił się decyzją Światowej Federacji Siatkówki w specjalnym oświadczeniu.

Leon urodził się na Kubie. W wieku 17 lat był już kapitanem reprezentacji. W 2015 roku przyznano mu polskie obywatelstwo. Obecnie mieszka w Polsce, a jego żoną jest Polka. Podkreśla, że przy podejmowaniu decyzji nie kierował się prywatnym interesem.

To była świadoma decyzja, do której długo dojrzewałem. Dlatego nigdy nie żałowałem odejścia z reprezentacji Kuby

– podkreśla.

Chęć reprezentowania Polski wynika z faktu, że moja żona jest Polką, tu osiadłem po wyjeździe z Kuby i tu urodziła się moja córka. To jest w tej chwili mój dom. Nie przeszło mi przez myśl reprezentowanie innego kraju, dlatego nawet nie powiedziałbym, że dokonałem wyboru reprezentacji – dokonałem wyboru kraju, w którym chciałem zamieszkać, a chęć gry w reprezentacji to naturalna kolej rzeczy po otrzymaniu polskiego obywatelstwa.

– wyjaśnia powody swojej decyzji.

Mimo takich deklaracji, część kibiców nazywa go ,,farbowanym lisem”. Jednak dziennikarz Marek Bobakowski uważa, że to określenie zupełnie do niego nie pasuje.

– To niesmaczne. Jeżeli ktokolwiek podważa prawo gry Leona w naszej reprezentacji, to powinien gdzie indziej szukać upustu swojej frustracji. Apeluję: zostawcie go w spokoju. Nie możemy Leona wrzucać do jednego worka na przykład z reprezentantami Kataru, którzy za pieniądze zmieniają obywatelstwo. On ma pieniądze. Niewyobrażalne

– pisze na łamach Sportowych Faktów.

(841)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę