Jako 13-latka została zgwałcona przez Pakistańczyków. Po latach rzuca ciężkie oskarżenia w kierunku policji i władz [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Przez wiele lat w brytyjskim Rotherham gang złożony z Pakistańczyków napadał i gwałcił dzieci. Po latach jedna z ofiar zabrał głos w tej sprawie, ujawniając niewygodne dla władz fakty.

13-letni Emma padł w 2003 roku ofiarą gwałtu. Sprawa został zgłoszona policji. Dziewczynka, która przeżyła dramat, ujawnia po latach, że drugi czekał na nią na komisariacie.

Czułam się jak rasistka. Chciałam pracować z policją, podałam imiona i opisy sprawców, a wtedy usłyszałam, by nie mówić o ich narodowości. Pouczano mnie w tej sposób wiele razy. Robili to policjanci i pracownicy socjalni

– przyznała pani Emma w rozmowie na antenie radia LBC. To nie jest pierwszy głos. Już wcześniej docierały sygnały od ofiar, że dzieje się w tej sprawie coś niepokojącego…

Gang złożony z Pakistańczyków przez długie lata działał na terenie Rotherham. Mężczyźni uwodzili 12-15 letnie dziewczynki, a następnie wykorzystywali seksualnie. Najczęściej grupowo i z użyciem przemocy. Władze i policja miały przymykać oczy na ten proceder, bojąc się oskarżeń o rasizm, chociaż gang mógł skrzywdzić setki nieletnich dziewczynek.

W końcu sprawa ujrzała światło dzienne, a w 2010 roku skazano pięciu mężczyzn. Nie zatrzymało to jednak fali gwałtów. Ofiary nadal informowały, że Pakistańczycy widywani są w swoich samochodach z młodymi dziewczynami. Dopiero od 2014 roku w mieście panuje względny spokój. Ostatecznie do tej pory w tej sprawie skazano 24 mężczyzn i 2 kobiety.  Najwyższy wyrok to 35 lat więzienia.

(396)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.