Portal informacyjno-historyczny

Tak w Izraelu przedstawiono Marsz Niepodległości. Polski hymn antyislamski i antysemicki!? Internauci nie wytrzymali [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

MSZ Izraela zajęło stanowisko w sprawie ostatniego Marszu Niepodległości. Nazwało go ,,niebezpiecznym, zorganizowanym przez elementy ekstremistyczne i rasistowskie”. Taką retorykę podchwyciły też media.

Wyrażamy ufność, że władze polskie podejmą działania przeciwko organizatorom.

– czytamy w oświadczeniu MSZ.

Tymczasem strona The Israel Project, będąca wizytówką organizacji TIP, którą polubiło niemal 1 mln osób, opublikowała poniższy wpis. Czytamy w nim m.in.:

Obrzydliwe: biali nacjonaliści nawołują do rasowej czystości. Wykrzykują antysemickie, antymuzułmańskie hasła. Antysemityzm w 2017 r. jest niedopuszczalny. Dlaczego świat milczy?

Narracja nie odbiegałaby od innych podobnych wpisów w zachodnich mediach, gdyby nie to, że całość zilustrowano nagraniem… polskiego hymnu.

Autorom wpisu przypomnieli to zagraniczni internauci. Zwracali uwagę, że pora skończyć z hipokryzją: jeśli popiera się nacjonalizm w Izraelu, nie można być przeciwko nacjonalizmowi w Polsce. Komentarz wzbudził również oburzenie Polaków sympatyzujących z Izraelem, którzy zarzucali szerzenie kłamstw o kraju, który jest jednym z najspokojniejszych w Europie pod względem antysemickich zachowań. Dziwiono się, że proizraelska organizacja oburza się na antyislamskie hasła, kiedy ten sam kraj doświadczył palestyńskiego terroryzmu. Zwracano uwagę, że na Marszu nie wznoszono antysemickich haseł.

(5093)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Byłem na MN już lub dopiero drugi raz. Nie słyszałem tam żadnych antysemickich haseł. Antyislamskie były i owszem, bo islam jest religią nienawiści i ludzie przeciwko niej protestowali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę