Izraelski polityk oskarżył Polaków, że wspólnie z Niemcami zamordowali mu babcię. Tymczasem prawda wygląda zupełnie inaczej

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Od jego słów wszystko się zaczęło. Były minister finansów Izraela, Yair Lapid, napisał, że jego babka ,,została zamordowana w Polsce przez Niemców i Polaków”. Dziennikarze i internauci sprawdzili, czy tak rzeczywiście było. Wniosek? Obie babki i jeden z dziadków Lapida jednak przeżyli II wojnę światową, a drugi z dziadków zginął w obozie koncentracyjnym, ale nie w Polsce.

Dostępne w internecie informacje na temat biografii polityka przeczą podawanej wersji. Jego ojciec urodził się w 1931 r. w rodzinie węgierskich Żydów w Nowym Sadzie na terytorium ówczesnej Jugosławii (dziś to Serbia). Podczas wojny trafił wraz z rodziną do getta w Budapeszcie, z którego wraz z matką (babcią Yaira) został ocalony przez szwedzkiego dyplomatę Raoula Wallenberga. Dziadek Lapida (ojciec Yosefa) trafił do Mauthausen (obecnie Austria), gdzie został zamordowany.

Sprawdzono również biografię babci ze strony matki.  Przyszła ona na świat w 1934 r. w Tel Awiwie, na terytorium brytyjskiej Palestyny. Jakim cudem mogli zamordować ją Polacy, gdy nie ma najmniejszej wzmianki o tym, by trafiła w czasie wojny na terytorium Polski, a hebrajskojęzyczna Wikipedia podaje, że zmarła… w 1974 r.?

Zadałem pytanie Yairowi Lapidowi na temat jego babci. Do tej pory nie odpowiedział

– dodał Konrad Kołodziejski na łamach wPolityce.pl.

Czy więc izraelski polityk świadomie kłamał w sprawie swojej rodziny, jednocześnie oskarżając Polaków?

To infantylny, lewacki i niedouczony matoł, który chciałby zastąpić Netanjahu, a może i przeszkodzić w zbliżeniu Izrael-Wyszehrad (choć wątpię, bo go to przerasta o 10 łbów)… Niezależnie od tego – MSZ w Warszawie powinno zażądać przeprosin!

– tak skomentował wypowiedź urodzony w Polsce izraelski dziennikarz Eli Barbur.

źródło: wPolityce.pl / Facebook/Jacek Sierpiński

(7366)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. jakby powiedzial, ze Polacy zjedli babke , ktora upiekla jego babka, to moglibysmy jeszcze w to uwierzyc, ludzie z glodu dokonuja wielu czynow, ale w takim wypadku znow laduje to w dziale , fantastyczny swiat zydowskich kanalii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.