Portal informacyjno-historyczny

Imigrant, który zgwałcił chłopca, nie zostanie ukarany. ,,Działałem w stanie seksualnej konieczności”. Przełomowy wyrok sądu

w Bez kategorii


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

To jedna z najdziwniejszych decyzji austriackiego sądu, jaka została podjęta w podobnych sprawach. Uchodźca z Iraku na początku został skazany na karę więzienia za gwałt na chłopcu, jednak sąd apelacyjny uchylił tę decyzję.

Sąd apelacyjny przychylił się do wyjaśnień obrony, że sąd niższej instancji nie zrobił wszystkiego, aby ustalić, czy gwałciciel zdawał sobie sprawę, że chłopiec nie zgadza się na akt seksualny.

Napastnik – Amir A. znalazł się na basenie w Theresienbad w grudniu 2015 roku w ramach procesu integracyjnego, który wciela w życie rząd. Grupie uchodźców towarzyszył 15-letni asystent oraz tłumacz, którzy wyjaśniali im, jak integrować się do życia w austriackim społeczeństwie.

Jednak ich rady nie zostały wysłuchane. Na basenie Amir A. zaciągnął 10-letniego Gorana do szatni, gdzie napastował go. Dziecko wymagało pomocy lekarza. Do dzisiaj chłopiec cierpi na zespół stresu pourazowego.

Po napaści Amir A. udał się na basen i dalej uczestniczył w aktywnościach organizowanych w ramach integracji, aż do momentu, kiedy pojawiła się policja. 10-latek poinformował o zdarzeniu funkcjonariuszy.

Amir A., który pracował jako taksówkarz w Iraku, przyznał, że wiedział, iż gwałt jest zły, ale działał w stanie seksualnej konieczności – nie uprawiał seksu od czterech miesięcy.

Przez sąd pierwszej instancji został skazany na sześć lat więzienia. Ale wyrok został uchylony przez Sąd Najwyższy. Stwierdzono, że Amir A. nie zdawał sobie sprawy, że działa wbrew woli chłopca.

Sprawa wraca na wokandę sądu pierwszej instancji, dotychczasowy wyrok został uchylony. Rozprawa jest przewidziana na 2017 rok. Amir A. pozostanie w areszcie śledczym.

(25912)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę