Portal informacyjno-historyczny

Idealny przykład dwójmyślenia i podwójnych standardów. Co mówiła o demonstracjach 13 grudnia opozycja, która dziś taką planuje. ,,Ten bałwan, ten dureń, ten szkodnik pluje na tę symboliczną datę”

w III RP


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

13 grudnia ma być manifestacją sprzeciwu wobec władzy. Opozycja planuje duży marsz. Jednak dotychczas ta data, jak i jakiekolwiek protesty były uznawane za niedopuszczalne. Oto kilka cytatów zebranych przez Samuela Pereirę.

Tomasz Nałęcz (1.12.2011 r.)
Endecy z Piłsudczykami skakali sobie do gardła, ale mieli koncepcje. Natomiast, jaką koncepcją jest zagranie na emocjach 13 grudnia? To jest dowód bezsilności, bezradności”

Donald Tusk (3.12.2012)
,,Każdy czci takie święta jakie lubi. Dla mnie 13 grudnia nie jest dniem, który należałoby czcić poprzez manifestacje, czy jakieś akademie. Mamy bardzo dużo świąt i smutnych, i radosnych, wystarczająco dużo. Dla mnie 13 grudnia nie będzie pretekstem do patriotycznych manifestacji, to jest raczej dzień refleksji ile zacietrzewienie, albo fałszywa doktryna może narobić ludziom, jak miało to miejsce 13 grudnia 1981 roku”

Seweryn Blumsztajn (14.12.2012)
Tak było też w czasach opozycji. W podziemiu niektórzy nie potrafili książki przeczytać, ale zorganizować 15 mszy już tak. (…) To oburzające, że PiS próbuje zawłaszczyć sobie tę solidarnościową tradycję. Nie mają do tego żadnych podstaw ani prawa.”

Henryk Wujec (14.12.2012)
,,Kaczyński zupełnie absurdalnie wymyślił, że 13 grudnia będzie walczył o wolność.”

Andrzej Celiński (5.12.2014)
,,Jarosław Kaczyński i politycy PiS są antysystemowi. Ja wymagam, zwłaszcza od ludzi, którzy mają cokolwiek dobrego w swoich biografiach, jeśli chodzi o lata przed 1989 rokiem, żeby teraz szanowali tę niepodległość. I wtedy, kiedy wyraźnie jest gdzieś kłopot, to raczej nie biegali z zapałkami i kanistrem benzyny, ale próbowali zabrać się do roboty (…) Jest mi szalenie przykro, że 13 grudnia, który jest datą tragiczną dla Polaków, jest w tak haniebny sposób wykorzystywany”

Jacek Rostowski (5.12.2014)
13 grudnia dyktatura komunistyczna wykonała atak fizyczny, siłowy, atak przemocy przeciw związkowi „Solidarność”, który był przedstawicielem narodu polskiego. Ja uważam, że to była zbrodnia, ale to nie ma absolutnie nic do czynienia z obecną sytuacją”

Paweł Płuska (TVN) (11.12.2014)
„Jarosław Kaczyński zawłaszcza kolejną datę (…) Rocznicę sierpnia już dawno wykorzystał, by dokonać swoistego podziału polityczno-społecznego (…) wczoraj tłumaczył dlaczego organizuje marsz w obronie demokracji i obywateli. (…) Diś łatwo mówić o walce, że niestraszne więzienie. Ci którzy przez nie przeszli, przypominają, że w czasach stanu wojennego odwaga miała zupełnie inną wartość”

Władysław Frasyniuk (9.12.2014)
„13 grudnia to taki dzień, w którym władze państwa powinny oddać hołd bohaterom, tej części społeczeństwa, które miało wtedy odwagę. (…) Jarosław Kaczyński, ten bałwan, ten dureń, ten szkodnik zabija wszystkie ważne historyczne daty w Polsce. (…) Nie ma w Polsce świętej daty. Kaczyński pluje na każdą symboliczną datę. (…) Żyjemy w wolnym kraju. Demonstracja jest elementem demokracji. Niech zrobi tę demonstrację w wigilię, niech zrobi pierwszego dnia świat. Nie zrobi, bo to jest komiczne. Robi 13 grudnia i zabija ważną datę z punktu widzenia polskiego społeczeństwa. (…)

Zawłaszcza tę datę, szmaci tę datę. Może zrobić tę demonstrację naprawdę każdego innego dnia, a nie 13 grudnia. To nie do pomyślenia w jakimkolwiek demokratycznym państwie. (…) Marsz niezależnie od tego, czy będzie z różami, czy z goździkami, jest marszem, który uderza w dobrą pamięć o Polakach, którzy 13 grudnia mieli odwagę przeciwstawić się juncie wojskowej”.

(1267)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę