Portal informacyjno-historyczny

„Homoseksualiści posiadają dary i zdolności, które mogą ofiarować wspólnocie chrześcijańskiej…”. Rewolucja październikowa w Rzymie [wideo]

w Bez kategorii


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Film Październikowa rewolucja. Co się stało na synodzie? to dokument, który ciężarem gatunkowym i wagą poruszonych w nim spraw przewyższa niejeden thriller. Krystian Kratiuk wyreżyserował bowiem obraz opowiadający o przebiegu i efektach ubiegłorocznej sesji Synodu Biskupów ds. Rodziny. Nie jest też przypadkiem, że film powstał w obliczu drugiej odsłony zgromadzenia, która odbędzie się już jesienią tego roku. Co przyniesie nam i Kościołowi? Dokąd poprowadzi rozchwianą łódź Chrystusa?

Październikowa rewolucja to czterdziestominutowe kompendium niezbędnej wiedzy na temat istotnego, a być może najważniejszego z wydarzeń w życiu Kościoła ostatnich i nadchodzących lat.

Podczas październikowej sesji Synodu zgromadzona pod egidą kardynała Waltera Kaspera grupa postępowo nastawionych hierarchów z Niemiec i Ameryki Południowej dążyła do „liberalizacji” chrześcijańskiej nauki o nierozerwalności małżeństwa. Obrady – w zamyśle poświęcone problemom, z jakimi zmagać się dzisiaj musi katolicka rodzina – stały się dla nich okazją do przeforsowania kontrowersyjnych poglądów. Pierwszym z nich było dopuszczenie do Komunii Świętej rozwodników żyjących w nowych cywilnych związkach, drugim – „zaakceptowanie i dowartościowanie orientacji homoseksualnej”.

Te absurdalne zapisy, za aprobatą matematycznej większości biskupów, znalazły się w roboczej wersji synodalnego raportu. Jednak wskutek działań silnej opozycji broniącej chrystusowej wizji małżeństwa i rodziny, wśród której znamienite role odegrali m.in. kard. Raymond Burke i abp Stanisław Gądecki, progresiści nie uzyskali wymaganej większości 2/3 głosów, która sprawiłaby, że nauczanie sprzeczne z zawartym w Ewangelii przesłaniem Chrystusa stanie się oficjalnym stanowiskiem plenarnego zebrania najważniejszych katolickich hierarchów.
unnamed
O tym wszystkim w filmie Krystiana Kratiuka opowiadają redaktorzy portalu PCh24.pl i magazynu „Polonia Christiana”, a także wybitni znawcy Kościoła, wśród nich – ks. dr hab. Dariusz Oko czy prof. Roberto de Mattei. Październikowa rewolucja to jednak nie tylko chronologiczny zapis wydarzeń, ale też studium reakcji mainstreamowych mediów – od przemilczania spraw kluczowych dla milionów katolików na całym świecie, poprzez aprobatę dla łagodzenia nauczania Chrystusa aż po wściekłe ataki na hierarchów, którzy zaciekle go bronili.

Wyprodukowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi film będzie wydany jako upominek dla wszystkich darczyńców i sympatyków Prawej Strony Internetu. Jego premierę zaplanowano na wtorek 10 lutego 2015 roku. Począwszy od tego dnia, film będzie można zamówić za pośrednictwem strony pch24.pl/wesprzyj-portal.

Warto także pamiętać, że katolicy na całym świecie dołączają do inicjatywy „Synowskiego Apelu” do papieża Franciszka o interwencję w związku z posynodalnym zamieszaniem. Jak podkreślają autorzy specjalnego listu, zamieszczonego na stronie ratujmyrodzine.pl, „Słowo Waszej Świątobliwości to naprawdę jedyny sposób, by wyjaśnić zamęt narastający pośród wiernych. Słowo Ojca Świętego zapobiegłoby rozmywaniu nauczania Jezusa Chrystusa i rozproszyło ciemności przesłaniające przyszłość naszych dzieci”.

Czytaj więcej: www.pch24.pl

(99)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę