fot. Twitter / Wikipedia

Haniebne słowa ze strony rosyjskiego MSZ w rocznicę napaści Sowietów na Polskę. ,,Nader nieładną rolę odegrały Polska i Węgry”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

17 września to rocznica agresji Związku Sowieckiego na Polskę. Dzisiejsza Rosja dalej jednak udaje, że takiej napaści nie było (zgodnie z sowiecką nomenklaturą było to jedynie wyzwalanie) i w rocznicę przypomina, że to Polska uczestniczyła w rozbiorze Czechosłowacji – wspólnie z Węgrami.

Dokładnie w rocznicę 17 września na stronie rosyjskiej ambasady w Polsce ukazał się tweet o następującej treści:

Nader nieładną rolę w kryzysie czechosłowackim odegrała Polska, która razem z Niemcami uczestniczyła w rozbiorze Czechosłowacji. Analogicznie zachowały się Węgry

– to słowa wypowiedziane przez Marijanę Zacharową, rzeczniczkę rosyjskiego MSZ, znalazły się na Twitterze ambasady.

Dlaczego Rosjanie zdecydowali się przypomnieć o wydarzeniu, którego rocznica przypada 29 września, 12 dni wcześniej. Łatwo się domyślić. Jak przypomina polski MSZ, po napaści 17 września ,,większość wziętych do niewoli oficerów Wojska Polskiego padło ofiarą Zbrodni Katyńskiej. Setki tysięcy Polaków deportowano w głąb Związku Sowieckiego. Celem tych działań była chęć ostatecznej likwidacji państwa polskiego”.

Tymczasem Rosjanie na oficjalnej stronie ambasady w Polsce przypominają, że ,,nader nieładną rolę w kryzysie czechosłowackim odegrała Polska, która razem z Niemcami uczestniczyła w rozbiorze Czechosłowacji. Analogicznie zachowały się Węgry”. Zdaniem Rosjan, tamta sytuacja ma przełożenie na dziś.

Niestety, należy uznać, że obecnie także nie wszyscy rozumieją, że amoralne decyzje polityczne, otwarte łamanie przepisów prawa międzynarodowego i ogólnie przyjętych zasad etycznych prędzej czy później doprowadzą do rezultatu, który jest odwrotnym od zamierzonego i obraca się przeciwko swoim „autorom”

– czytamy na stronie rosyjskiej ambasady. Ta nie przypomina, o czym pisze, polskie MSZ o 17 września:

Wraz z regularnymi oddziałami wojska sowieckiego na terytorium II RP rozpoczęły działalność oddziały specjalne NKWD, których zadaniem była likwidacja struktur państwa polskiego i potencjalnego ruchu oporu. W tym celu na okupowanym przez ZSRS terytorium dokonywano masowych aresztowań i egzekucji przedstawicieli wyższych warstw społeczeństwa. Z naruszeniem wojennych zwyczajów i konwencji większość wziętych do niewoli sowieckiej oficerów Wojska Polskiego padło ofiarą Zbrodni Katyńskiej. Setki tysięcy Polaków deportowano w głąb Związku Sowieckiego (nade wszystko na Syberię i do Kazachstanu). Wielokrotnie formułowanym celem tych działań była chęć ostatecznej likwidacji państwa polskiego i włączenie zajętych terenów do państwa sowieckiego.

Polska strona już zabierała głos na temat agresji na Czechosłowację w 1938 r. Podobnych deklaracji w związku z 17 września trudno znaleźć…

(11211)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.