„Gdzie są chłopcy, gdzie dziewczęta z tamtych lat” – muzyczny hołd dla bohaterów AK w wykonaniu aktorów Czasu Honoru [wideo]

w Pieśni/Piosenki/Poezja


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Aktorzy „Czasu honoru” wzięli udział w widowisku muzycznym „Gdzie są chłopcy… gdzie dziewczęta z tamtych lat…” dedykowanym bohaterom Armii Krajowej w 70. rocznicę powstania Państwa Podziemnego.

Podczas koncertu wraz z chórem Grzegorza Piotrowskiego wykonali piosenki przedwojenne i okupacyjne. Daniel Olbrychski jako narrator przedstawił Cichociemnych i żołnierzy AK oraz zaprezentował fragmenty wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Aktorzy zagrali krótkie scenki, nawiązujące do klimatu tamtych lat i przypomnieli najważniejsze fakty z historii Państwa Podziemnego.

Widowisko odbyło się 27 września w Reducie Banku Polskiego, we wnętrzu nawiązującym wystrojem do kawiarni przedwojennej Warszawy. Widowisko zostało wyemitowane w sobotę 3 października 2009 r. o godz. 19.05 w TVP2.

(124)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.