„Gdyby Polacy trzymali się zasady, że nie wolno podejmować walki ze statystyczną przewagą, to musieliby zrezygnować z niezależności państwowej od razu na wstępie swych dziejów”

w Mocne słowa


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Gdyby Polacy trzymali się zasady, że nie wolno podejmować walki ze statystyczną przewagą, to musieliby zrezygnować z niezależności państwowej od razu na wstępie swych dziejów.

Jerzy Braun, W czym aktualność romantyzmu („Tygodnik Warszawski”, 1948, nr 21)

Więcej o słynnych triumfach na Niezlomni.com:

400 Polaków przeciw 40 tysiącom Tatarów. Polscy husarzy i pancerni zgotowali najeźdźcy piekło. Wróg zrezygnował z najazdu na Rzeczpospolitą – CZYTAJ WIĘCEJ!

19 sierpnia 1562 doszło do wielkiej kompromitacji Wielkiego Księstwa Moskiewskiego. 80 tys. wojsk nie odważyło się zaatakować 4-tysięcznej armii polsko-litewskiej – CZYTAJ WIĘCEJ!

„Jedno najchlubniejszych wydarzeń w dziejach oręża polskiego”. 15 tysięcy polskich żołnierzy wytrzymało napór ponad 100 tys. armii wroga. „Walczono tam na kolby, pieści i zęby…” – CZYTAJ WIĘCEJ!

Polskie Termopile z 1920 roku. Heroiczna walka 330 Orląt Lwowskich. Bolszewicy zrezygnowali z kontynuowania walki o Lwów… „Kwiaty Zadwórza” [wideo] – CZYTAJ WIĘCEJ!

* Jej zawdzięczamy wiele cennych zwycięstw – muzyczny hołd dla husarii – CZYTAJ WIĘCEJ!

3500 obrońców Rzeczpospolitej rozbiło 12 tys. najeźdźców rosyjskich. Krwawa 5-godzinna bitwa toczyła się podczas zaćmienia słońca w niemal całkowitej ciemności – CZYTAJ WIĘCEJ!

polacy

(31)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.