fot. twitter.com/NZGoebbelsa

,,Gazeta Wyborcza” alarmuje: ,,Polska 2018. Antysemickie ulotki na UW”. Tymczasem okazuje się, że to trolling: zacytowano na nich… idola lewicy

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

”Jaki jest świecki kult Żyda? Handel. Jaki jest jego świecki bóg? Pieniądz”, ”Nie szukajmy tajemnicy Żyda w jego religii, lecz szukajmy tajemnicy religii w rzeczywistym Żydzie” – o takich ulotkach, które trafiały do studentów Uniwersytetu Warszawskiego poinformowali ,,Gazetę Wyborczą” zaniepokojeni czytelnicy. Pismo Adama Michnika wszczęło alarm, ale nie zwróciło uwagi, że to tylko cytaty z Karola Marksa.

Antysemityzm szerzy się wśród studentów UW w najlepsze, proszę zarówno w imieniu swoim, jak i moich znajomych z uczelni, aby wpłynąć na władzę

– prosił ,,GW” czytelnik.

Zaczęły pojawiać się na terenie uniwersytetu ulotki obrażające Żydów. Teraz tylko czekać, aż wprowadzone będą getta ławkowe… Dlatego tak ważna jest wasza reakcja na ten skandal

– apelował inny.

,,GW” opatrzyła tekst tytułem: Polska 2018. Antysemickie ulotki na Uniwersytecie Warszawskim

Co się okazało? Ulotka okazała się być… trollingiem. Znajduje się na niej cytat z Karola Marksa, który był ostatnio fetowany przez dygnitarzy Unii Europejskiej.

e

Sam publicysta ,,GW” Adam Leszczyński przekonywał, że włożyłby koszulkę z Karolem Marksem. W dodatku historycznym ,,GW” można zaś było przeczytać:

Karol Marks był jednym z najbardziej wnikliwych analityków politycznych swej epoki, a jego talent doceniają nawet przeciwnicy, którzy jego poglądy społeczne uważają za szkodliwą dla świata herezję

Czy autor miał na myśli także jego analizy narodu żydowskiego?

To kolejna prowokacja, na którą nabrało się sporo osób. Ostatnio inny cytat z Marksa wrzucił Dawid Wildstein.

Muszę w końcu to napisać. Bo taka jest prawda i zwłaszcza dziś ważnym jest by wybrzmiała. Jaka jest podstawa żydostwa? Własna korzyść. Jaki jest kult Żyda? Handel. Jaki jest jego bóg? Pieniądz. Pieniądz jest bogiem Izraela, wobec którego żaden inny bóg nie ma znaczenia. TYLE!

– cytował. Później z nutą satysfakcji komentował:

2 godziny temu, z okazji urodzin Marksa, wrzuciłem na profil cytat z niego. Paskudny, antysemicki cytat. I teraz obserwuje jak część lewaków od Marksa oburza się na mój antysemityzm, a część prawaków- odkrywa jego „mądrość”. A ja stwierdzę tyle- warto wiedzieć co się je!

(1246)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.