Portal informacyjno-historyczny

Francuzi podali oficjalne powody, dla których odwołują słynny jarmark bożonarodzeniowy w Paryżu. Internauci nie mogą uwierzyć

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Francuzi postanowili odwołać jarmark świąteczny, który cyklicznie odbywał się na Polach Elizejskich w Paryżu. Jednocześnie dowiadujemy się, że impreza już nigdy nie zostanie zorganizowana w dotychczasowym miejscu. Oficjalne powody są zastanawiającej…

Jak tłumaczą organizatorzy, rezygnując z cyklicznej imprezy chciano zachować paryski klimat i podnieść jakość sprzedawanych na jarmarku towarów. Burmistrz Paryża, Anne Hidalgo pozytywnie zareagowała na wniosek radnych, którzy tłumaczyli, że jarmark nie przystaje do historii Pól Elizejskich i w związku z tym nie jest autentyczny. Narzekano, że sprzedawano produkty w większości pochodziły z Chin, co sprawiało, że uczestnicy nie mogli poczuć prawdziwie paryjskiej kultury. Narzekano na wygląd budek, które szpeciły reprezentatywne centrum miasta. Radni nie wykluczają, że impreza może zostać wznowiona w przyszłości, ale w mniej uczęszczanej dzielnicy.

Radnych nie przekonało to, że to cykliczna impreza, która odwiedza 15 mln ludzi każdego roku. Nie chcieli słuchać słów krytyki tych, którzy uważają, że Paryż powinien walczyć o turystów, których odpływ jest dużym zmartwieniem władz

Internauci nie dowierzali. Informacja trafiła na portal Wykop, gdzie najpopularniejszą reakcja na oficjalne powody był mem:

Sugerowano, że prawdziwym powodem był strach przed zamachami. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku do ataku doszło właśnie podczas jarmarku bożonarodzeniowego w Berlinie.

Sugerowano również, że nie do zniesienia może mieć chrześcijański wydźwięk imprezy.

źródło: theLocal.fr

(8972)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Czyli walka o turystów. Zlikwidować jarmark Bożonarodzeniowy gdzie uczestniczy 15 mln turystów. Moje gratulacje poziomu inteligencji. Chyba wymyślili to muzułmanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę