Dziennikarz Onetu w TV Republika oskarżony o manipulację. Zapowiedział bojkot stacji. Burzliwa rozmowa o taśmach (wideo)

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Burzliwy charakter miała rozmowa dziennikarza Janusza Schwertnera z Onetu w Telewizji Republika na temat ,,taśm Morawieckiego. Dziennikarz zapowiedział, że już więcej nie pojawi się w tej telewizji, a sama stacja artykuł opisujący rozmowę tytułuje: ,,Zobacz, jak dziennikarz Onetu nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie!”.

Onet opisał całą sprawę pod kątem wypowiedzi Mateusza Morawieckiego na temat sytuacji międzynarodowej, natomiast zabrakło wątku LOT-u czy dosadnych określeń Radosława Sikorskiego. Dorota Kania pytała:

Mamy niesamowitą historię związaną z LOT-em, tym bardziej, że mamy aferę związana z Amber Gold a wy dajecie i zapowiadacie taśmę, jako ,,taśmę Morawieckiego”. Dlaczego nie opisaliście tych fragmentów?

Dziennikarz stwierdził, że jest zaskoczony takim pytaniem. Zdaniem Kani, nagrania ,,masakrują Platformę Obywatelską”. Schwertner odpowiedział, że dziennikarze Onetu wciąż analizują tę taśmę i ,,nie będziemy robić tak [chodzi o ujawnione szczegóły na temat LOT-u – red.], bo tak się podoba Dorocie Kani”.

Dalsza część rozmowy była niezwykle burzliwa – z obu stron padały wzajemne oskarżenia: Kania o manipulację, Schwertner o uchybienia w sztuce dziennikarskiej. Oto zapis wywiadu opublikowany przez TV Republika:

Dziennikarz zapowiedział, że to była jego ostatnia wizyta w TV Republika.

(2354)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.