Dziennikarz bije na alarm. TVN 24 może zniknąć z anteny. ,,TVN24 w tej formie nie jest im do niczego potrzebny, a może tylko nastręczyć problemów”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Grupa TVN zmienia właściciela. Zostanie przejęta przez koncern medialny Discovery Communications. To budzi lekkie zaniepokojenie wśród pewnych środowisk. Pojawiły się nawet plotki, że zniknąć może TVN 24.

Grzegorz Rzeczkowski w artykule w tygodniku ,,Polityka” zwraca uwagę na fakt, że takie kanały jak TVN 24 i TVN24 BIS nie wpisują się w strategię nowego właściciela.

TVN24 w tej formie nie jest Discovery do niczego potrzebny, a może tylko nastręczyć problemów. Dlatego sądzę, że spróbują wyjść z twarzą z tego biznesu. Pieniądze lubią ciszę, a Amerykanie działalność w stabilnym i przewidywalnym otoczeniu

– czytamy w artykule.

Zdaniem Rzeczkowskiego wyjścia są dwa. Pierwsze to pozbycie się kanału, a drugie złagodznie jego politycznego przekazu.

Dziennikarz z obawą zwraca też uwagę na dobre relacje menedżerów Discovery z prezesem TVP Jackiem Kurskim.

Spekulacje na ten temat potęgują środowiskowe informacje o dobrych relacjach menedżerów Discovery z prezesem TVP Jackiem Kurskim, który niedawno kupił od Amerykanów sublicencję na relacjonowanie olimpiad

– napisał Rzeczkowski, który nie ukrywa, że boi się, że PiS ,,przejmie” TVN.

Podkreśla, że w branży medialnej spekuluje się o tym od dawna. Plotkowano, że partia rządząca miałaby to zrobić za pomocą spółki Skarbu Państwa lub firmy neutralnej wobec władzy.

Póki co PiS planuje wprowadzenie ustawy dekoncentracyjnej, w której znalazłby się zapis mówiący o tym, że zagraniczny właściciel będzie mógł posiadać tylko 20 proc. udziałów w firmie medialnej.

(13597)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Wystarczy robić obiektywne reportaże (a nie typu: (po przemuwieniu Donalda Trumpa)”polakom się spodobało,ale oświeconym Francuzom niekoniecznie”)i stacja będzie przynosić zyski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.