Portal informacyjno-historyczny

„Dyktatura, strach wyjść na ulice”. Przywieźli ze sobą jedzenie. Tak Polskę wyobrażała sobie młodzież z Niemiec, a nawet z Ameryki Płd.

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Młodzież przyjeżdżająca na ŚDM z innych krajów czeka nie lada niespodzianka. Niektórzy młodzi ludzie zabrali ze sobą żywność, bo wiedzieli z mediów, że w Polsce panuje dyktatura.

Jak pisze Milena Kindziuk w wPolityce.pl, jednym z ważnych aspektów Światowych Dni Młodzieży jest to, że młodzi ludzie mogą dostrzec prawdziwe oblicze Polski.

Jak bowiem wynika z ich wypowiedzi, mieli zupełnie inne wyobrażenie o naszym kraju. Do tego stopnia, że niektórzy myślało, że u nas panuje dyktatura, że strach wychodzić na ulice i że są kłopoty z…zaopatrzeniem. A niektóre grupy z Niemiec, a nawet z Ameryki Południowej, przywiozły nawet z tego powodu własną żywność. Byli zaskoczeni, że można spokojnie wychodzić na ulice polskich miast!

– pisze.

W podobnym tonie pisze bloger Matka Kurka we wpisie „Cały świat zachwycony „polskim ciemnogrodem”!

Zrobiło się kolorowo, żeby nie powiedzieć tęczowo, czarni, czerwoni, żółci i biali chrześcijanie chodzą po polskich ulicach i kompletnie nic się nie dzieje. Wszyscy mają pełne uzębienie, oczywiście jeśli tylko w takim stanie wyjściowym do Polski przyjechali, nikt nie rzuca im pod stopy bananów, ani nie wyzywa od brudasów, czy ciapatych. Fenomen? Tak i to odwieczny polski fenomen, znany z czasów, gdy Polska szlachecka przygarniała pod swe skrzydła nie tylko odmiennych kulturowo, ale i religijnie. Widok na polskie ulice i zachowanie polskich gospodarzy całkowicie przeczy paszkwilom spisywanym i pokazywanym w mediach należących do „zachodnich koncernów” albo miejscowych szamanów. […] Żadnych inkwizycji, żadnego faszyzmu i… „pedofilii w sukienkach”. Kierując się znaną zasadą, że jeden obraz wart jest tysiąca słów łatwo da się wskazać, kto w pojedynku o prawdziwy obraz Polaków wygrał i to z miażdżącą przewagą.

I na koniec akcent humorystyczny: niektórzy obcokrajowcy okazali się pojętnymi uczniami…

więcej na wPolityce.pl i Kontrowersje.net

Zdjęcie: Mariusz Kamieniecki/ Nasz Dziennik

(80850)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

17 komentarzy

    • Zaraz zaraz , a to nie PIS straszy uchodźcami i terroryzmem, KOD teraz ?

     Psychiatryk, Egzorcysta – piękne życzenia. Tak po chrześcijańsku, z miłości bliźniego ?

     PRL miał podobny język narracji jak wy. Maksimum jadu, zero dialogu i zrozumienia- nasza racja jest najbardziej słuszna i prawidłowa, reszta to zdrajcy. W zależności co nam pasuje, to albo przypisujemy to sobie, albo swoje postulaty przypisujemy innym.
     Mój kraj, taki piękny …

  • Nikt z KOD-u nie ma żadnej nadziei na atak islamski, nakręcaj się dalej idiotycznymi wpisami…

 1. Heheheh… po pierwsze gramatyki się nauczcie redaktorzy ‚niezłomni’. Po drugie ‚ciapaty’ na ŚDM – ok, Syryjczyk/uchodźca – bleee. Śmieszni jesteście. Śmieszniejsi i bardziej tendencyjni od Koszernej i tzw. lewaków, których, na marginesie, nie znoszę równie mocno jak Was. Pozdrawiam! 🙂

  • Jeśli się kogoś poucza, to warto zrobić wszystko, żeby się nie skompromitować. A niestety uwaga w punkcie 3) jest klasyczną kompromitacją. Nie dość, że zawiera błąd gramatyczny, to jeszcze odnosi się do prawidłowego zapisu. Wielokropek nie jest równoznaczny z kropką, więc nie ma konieczności pisania „… Po pierwsze”, „… po pierwsze” jest poprawnie. A zdania zaczynamy nie „od dużej litery”, ale „wielką literą”. Ewentualnie „dużą”. „Od dużej litery” to może najwyżej pochodzić nazwa czegoś.

 2. Niestety nie ma się z czego cieszyć 🙁 Kilkaset tysięcy gości nie zmieni myślenia setek milionów programowanego, jak widać skutecznie, przez możnych tego świata.

  • A dlaczego nie? Te kilkaset tysięcy, gdy wróci do domów i powie znajomym: „Hej, w tej Polsce nie jest źle. Ba! Jest bezpieczniej niż w naszym kraju”, w ten czas z kilkuset tysięcy zrobi się kilka milionów. Za 5 – 10 lat będziemy musieli walczyć z napływem imigrantów… ale nie islamskich, a normalnych Europejczyków uciekających do „zaściankowej”, bezpiecznej Polski i Europy wschodniej 🙂

 3. Masoni „odwala” papieza i zrobia religijna wojne na terenie europy zwalajac to na islam a w ich krajach na chrzescijan i wojna gotowa a wiadomo kasa sie konczy wiec wojna to najlepszy biznes da im czas na przetrwanie

 4. ” […] nikt nie rzuca im pod stopy bananów, ani nie wyzywa od brudasów, czy ciapatych. […] Widok na polskie ulice i zachowanie polskich gospodarzy całkowicie przeczy paszkwilom spisywanym i pokazywanym w mediach należących do „zachodnich koncernów” […] „. Błagam… co za bzdury… „Prawdziwy Polak” oprócz tego, że jest „prawdziwym Polakiem” najczęściej jest także „prawdziwym katolikiem”. No i mamy zgrzyt, bo ŚDM to iście katolicki festiwal. Jak tu takiemu czarnemu katolikowi rzucić banana pod nogi i zbluzgać – że czarny to jedno, ale jednak katolik. Mam 100% pewności, że ludzie obecni w Polsce z okazji ŚDM (szczególnie ci o odmiennym kolorze skóry) w innych okolicznościach jak zwykła, turystyczna wizyta w Polsce, nie mogli by się już czuć tak bezpiecznie…

  • Nie jest to prawdą. Mam znajomych, którzy nie tylko są czarni, ale i śniadzi, pochodzą z Afryki, Ameryki Północnej, Azji… Wszyscy odwiedzali Polskę i nie przypominam sobie, aby którykolwiek z nich spotkał się z rasizmem, przejawami agresji, czy negatywnymi komentarzami. To, że wierzy Pani/Pan w bełkot o agresywnym nastawieniu Polaków do innych narodowości, to Pańska sprawa. Nie przeczę, że i w Polsce zdarzają się ludzie, którzy pobiją każdego z byle powodu (takich samych jak oni spotykałam w Turcji, Anglii, Francji, Egipcie czy Holandii), ale nie mówiłabym na pewno, że w 100%-ach turyści w Polsce, którzy mają czarny kolor skóry będą atakowani przez Polaków, bo to nie jest prawda. Niechże Pani/Pan nie wrzuca wszystkich Polaków do jednego worka, bo nawet jeśli (wnioskuję) tak bardzo nie lubi Pani/Pan Katolików, to poza nimi mamy jeszcze w Polsce Prawosławnych, Protestantów, Żydów, Muzułmanów, Świadków Jehowy, Ateistów (nie bez przyczyny piszę o nich z dużych liter), etc., którzy nie mają w zwyczaju bić każdego czarnoskórego człowieka spotkanego na swojej drodze.

   • Dziękuję za opinię, mój komentarz został chyba źle zrozumiany, zatem sprostuję: powyższy tekst sugeruje, że w Polsce nie ma tak głośnych w świecie zachowań rasistowskich, bo młodzież uczestnicząca w ŚDM ich nie doświadczyła. Bzdura, bo ŚDM to specyficzni turyści i nie są oni żadną miarą dla istnienia czy nieistnienia zjawiska rasizmu w Polsce.
    Nie jest prawdą, że wrzucam wszystkich Polaków do jednego worka – nie bez przyczyny napisałam „prawdziwi Polacy” w cudzysłowie dla podkreślenia, o kogo mi chodzi.
    Katolicy są mi mniej lub bardziej obojętni, natomiast „prawdziwi Polacy”, gdyby ich zapytać o wyznanie, z całą pewnością wskazali by właśnie katolicyzm. Dlatego też zapewne katolicy uczestniczący w ŚDM są bardziej nietykalni niż inni obcokrajowcy odwiedzający nasz kraj z innych przyczyn. Dodam, że uczestników ŚDM akurat łatwo rozpoznać (koszulki, flagi, identyfikatory, często chodzą w dużych grupach, etc).
    Pisownia słowa katolik małą literą jest zgodna z zasadami polskiej pisowni (Wielki Słownik Ortograficzny PWN).
    Słowo „czarny” użyłam również z intencją podkreślenia faktu, że „prawdziwy Polak” nie rozdrabnia się na odcienie szarości – ktoś jest albo biały (nie ważne jaka karnacja, choć ta ciemniejsza może już budzić sporą dozę niepokoju) lub czarny (nie ważne czy ciemny czarny, czy jasny czarny, a może tylko śniady).
    I tak – to o „prawdziwych Polaków” w tej całej sytuacji się rozchodzi, bo to dzięki nim przylepia się Polakom łatkę „rasiści”, co mierzi mnie tak samo jak Pana/Panią. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę