Dlaczego Polska powinna cieszyć się z prezydenta Trumpa. Były współpracownik wyjaśnia

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jonny Daniels, prezes Fundacji From the Depths działającej na rzecz budowania relacji pomiędzy Polakami i Żydami, a w 2015 r. uznany przez prestiżowy amerykański magazyn Algemeiner za jednego ze 100 najbardziej wpływowych Żydów na Świecie, napisał dla portalu Onet.pl, dlaczego Polska powinna cieszyć się z wyboru Trumpa na prezydenta USA.

Sam nawiązał z nim osobistą relację w 2013 roku. Daniels podkreśla:

Zanim sprowadziłem posłów izraelskiego Knesetu na rocznicowe uroczystości w niemieckim nazistowskim obozie zgłady Auschwitz-Birkenau oraz zorganizowałem spotkanie między władzami Izraela i Polski w Krakowie, to rozmawiałem właśnie z panem Trumpem

– pisze i zapewnia, że to on pomógł zebrać większość pieniędzy, by to przedsięwzięcie doszło do skutku. Był gotowy podstawić swój samolot, aby laureat Nagrody Nobla Elie Wiesel dotarł do Polski na uroczystości.

Zapewnia, że podczas wielu rozmów Trump nie powiedział żadnego negatywnego słowa na temat Polski i w przeciwieństwie do wielu Amerykanów nie ma w nim żadnych antypolskich uprzedzeń. Jak dodaje Daniels, Trump natomiast wspominał o ,,fine Poles” (świetni Polacy), z którymi współpracował w przeszłości.

Również ludzie z zaplecza Trumpa mają o Polsce dobre zdanie. Gubernator Mike Huckabee, będąc w Krakowie, mówił, że ,,Polska jest o wiele piękniejsza, niż ją sobie wyobrażał”. Z kolei przewodniczący Izby Reprezentantów Newt Gingrich ,, rozumie znaczenie silnej i niepodległej Polski”.

Zdaniem Danielsa, nie należy przejmować się doniesieniami medialnymi na temat rzekomych proklemlowskich sympatii Trumpa. Natomiast dużym atutem będzie zmiana polityki międzynarodowej.

W klika minut po wygranej Trumpa Iran zaczął spowalniać swoje nuklearne ambicje i usuwać ciężką wodę ze swoich atomowych instalacji. Trump sprawił, że zaczęli się trząść ze strachu!

– podkreśla.

Danniels pracował jako doradca Trumpa w czasie części jego kampanii, podkreśla, że wie, iż Trump będzie dobrym prezydentem.

nie tylko przywróci Ameryce jej wielkość, ale sprawi również, że świat będzie lepszym i bezpieczniejszym miejscem dla nas wszystkich

– pisze.

cały tekst Danielsa na stronie Onet.pl

(2909)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.