Dlaczego lewica zafascynowana jest islamem

w Idee/Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Lewica jest wrogo nastawiona tylko do judeo-chrześcijaństwa. Do islamu natomiast czuje dużą sympatię. Amerykanie, Żydzi, USA, Izrael to dla niej synonimy kapitalizmu i imperializmu. Islam za to jest jej zdaniem antykapitalistyczny i antyzachodni. Dlatego jest dobry

– twierdzi francuski filozof Michel Onfray. Jego wypowiedzi przytacza portal wPolityce.pl.

Warto pamietać, że to Francuska Partia Komunistyczna poparła pakt Ribbentrop-Mołotow. Powód? Naziści i Sowieci w równym stopniu „nienawidzą pieniędzy, kapitalizmu, USA, Anglików i Żydów”.

Onfray powiedział „Le Figaro”:

Naziści zawarli wówczas sojusz z muzułmanami na Bliskim Wschodzie. Wielki Mufti Jerozolimy regularnie wygłaszał kazania w jedynym wówczas meczecie w Berlinie. Mufti poparł także publicznie rozwiązanie ostateczne kwestii żydowskiej. Dlatego wielu nazistów znalazło schronienie po przegranej przez Niemców wojnie w krajach muzułmańskich – w Syrii, Egipcie.

Obecnie lewica jest zapatrzona w islam:

Dziś lewica widzi w islamie przede wszystkim siłę antyzachodnią i to jej się podoba, oj bardzo. Wydaje jej się, że może użyć muzułmanów do zniszczenia starego, kapitalistycznego świata. Jest to jednak błędne założenie: islam nie jest wcale antykapitalistyczny. Niestety we Francji, a w sumie na całym Zachodzie, lewica posiada monopol kulturowy i intelektualny. Wydaje się, że poszła za radą Rousseau, który zachęcał ludzi, by odsunęli na bok fakty, by móc swobodniej myśleć. Ta zdolność lewicy do odsuwania na bok niewygodnych faktów tłumaczy jej fascynację rożnej maści dyktatorami w ubiegłym wieku, tak długo jak byli lewicowi […] Ta lewica jest dziś zafascynowana islamem

źródło: wPolityce.pl

(511)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.