Córka Stanisława Piotrowicza robi karierę. Właśnie została prokuratorem – bez konkursu

w Bez kategorii


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Barbara Piotrowicz to córka Stanisława Piotrowicza, posła PiS-u, a w przeszłości prokuratora. Teraz idzie w ślady ojca, ponieważ właśnie dostała pracę w Prokuraturze Rejonowej w Krośnie. Problem w tym, że jak informuje Super Express, bez żadnego konkursu!

15 września Piotrowicz odebrała nominację z rąk prokuratora krajowego, Bogdana Święczkowskiego.

fot. Prokuratura
fot. Prokuratura

Szefem Prokuratury Rejonowej w Krośnie był przed laty właśnie jej ojciec – obecnie poseł PiS. Ona sama była prawnikiem, miała własną kancelarię.

Została prokuratorem bez większych problemów. A wielu ludzi z aplikacją prokuratorską nie ma na to szans

– mówi Super Expressowi Mirosław Nowak z Nowoczesnej.

Zgodnie z art. 80 Ustawy o prokuraturze prokurator generalny (obecnie jest nim Zbigniew Ziobro) może powołać kandydata wskazanego we wniosku prokuratora krajowego bez konkursu.

Problem w tym, że nie wiadomo, czy Piotrowska zaliczyła egzamin prokuratorski lub sędziowski i ma co najmniej roczne doświadczenie na stanowisku asesora prokuratorskiego lub sądowego. „Super Express” nie otrzymał odpowiedzi od organów państwowych. Informacji nie udzieliła rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krośnie… Beata Piotrowicz, szwagierka Stanisława Piotrowicza, bo akurat tego dnia nie było jej w pracy.

Sam Stanisław Piotrowicz nie reagował na maile i telefony.

Przypomnijmy, że w stanie wojennym nazwisko Piotrowicza figurowało pod oskarżenia przeciwko działaczowi opozycji Antoniemu Pikulowi oskarżonemu o kolportaż wydawnictw drugiego obiegu. Po upublicznieniu tej sprawy w 2013 stwierdził, że dążył do umorzenia tego postępowania. Mówił:

Są momenty, których się wstydzę. Wstydzę się, że należałem do PZPR‑u i nie zachowałem się w tamtym czasie heroicznie. Nieprawdą jednak jest stwierdzenie, że „udzielałem się w partii”. Jako prokurator nigdy nikogo nie skrzywdziłem […] Nie ma mojego podpisu na akcie oskarżenia, jest jedynie przepisane przez maszynistkę moje nazwisko. Na tym dokumencie nie ma żadnej mojej parafki. Mój udział w tej sprawie zakończył się na zaznajomieniu podejrzanego z aktami sprawy

W 1983 został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.

źródło: Super Express

(2930)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.