Fot. Wikipedia ( free licence CC BY-SA 3.0/ Olaf Kosinsky )

Co rząd naprawdę chce zrobić w sprawie imigracji. Oto plan na najbliższe lata

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Część internautów oskarża obecny rząd o sprowadzanie imigrantów – wbrew zdaniu własnych wyborców. Sam rząd odżegnuje się od istnienia jakiegokolwiek planu, jednak internauci opublikowali wymowny fragment z przyjętej przez rząd Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Na stronie 170. dokumentu, który znajduje się na stronie rządowej, znajduje się charakterystyczny passus. Wśród działań podjętych do 2020 roku znajduje się taki zapis:

Przygotowanie koncepcji odpowiedzialnej polityki imigracyjnej (opartej np. o system punktowy), ukierunkowanej na potrzeby rynku pracy i polskich przedsiębiorców (w szczególności w sektorach, w których odnotowuje się deficyt podaży pracy), pozwalającej jednocześnie zachowywać odpowiednie standardy w obszarze zatrudnienia (wprowadzanie ułatwień dla cudzoziemców o kwalifikacjach potrzebnych na polskim rynku pracy, doskonalenie systemów monitorowania zatrudniania cudzoziemców, współpraca z partnerami zagranicznymi i krajowymi w obszarze migracji zarobkowych do Polski).

Cały dokument dotyczy m.in. o reindustrializacji, rozwoju innowacyjnych firm, ekspansji zagranicznej oraz rozwoju społecznym i terytorialnym.

Rząd chce także rozwoju sektora organizacji pozarządowych działających na rzecz cudzoziemców, w tym organizacji imigranckich, a także instrumentów integracyjnych, skierowanych zarówno do cudzoziemców przybywających do Polski (np. nauka języka polskiego, kultury i zwyczajów, poprawa dostępu do mieszkań, wsparcie w załatwianiu spraw urzędowych), jak i do osób powracających do kraju (np. wsparcie zakładania działalności gospodarczej, uznawania kwalifikacji, doradztwo zawodowe).

Jednocześnie rząd zapewnia, że będzie dążył do ograniczenie zjawiska nielegalnej imigracji, a także skali nadużyć związanych z podejmowaniem
pracy przez cudzoziemców w Polsce Ale to nie wszystko. Działania do 2030 roku obejmują:

Prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych skierowanych do polskiego społeczeństwa nt. pozytywnej roli cudzoziemców, których celem będzie przeciwdziałanie dyskryminacji, promocja postawy otwartości, przełamywanie stereotypów i uprzedzeń.

fot. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

Cały dokument stronie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju (TUTAJ)

Internauci nazywają takie działania informacyjne ,,propagandą”. Inni przypominają słowa premiera Morawieckiego na temat imigracji:

źródło: Wykop.pl

(1337)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Morawiecki nauczył się retoryki trafiajacej do ludzi, a w rzeczywistości jest technokratą, któremu postawiono zadanie i on w najprostszy sposób chce je zrealizować – przez LEGALNĄ migrację. Nie rozumie przy tym jakie niepożądane skutki ona przyniesie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.