Portal informacyjno-historyczny

Chrześcijanin z Syrii zdradza szokujące szczegóły na temat ,,uchodźców” w Europie. ,,Przywódca, który poderżnął gardło syryjskiemu żołnierzowi, a potem tę głowę kopał jak piłkę, jest obecnie uchodźcą w Szwecji”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W świątecznym wydaniu Magazynu Dziennika Gazety Prawnej znalazł się wywiad z Abdo Haddadem, syryjskim chrześcijaninem z Maluli, który zdradza szokujące szczegóły na temat uchodźców, którzy dostali się do Europy.

Twierdzi, że to Erdogan narzucił Europie uchodźców – powstała silna polityczna presja, że to Stary Kontynent ma ich przyjąć, mimo że muzułmańskie kraje jak Arabia Saudyjska i Katar mają odpowiednie możliwości i środki. Mimo to za sprawą ruchów politycznych Erdogana ci ludzie znaleźli się w Europie.

jak w europejskich mediach zaczęły się pojawiać informacje, że wśród uchodźców są bojownicy An-Nusry, ISIS, którzy przedostają się do Europy i czekają na właściwy moment. To było ignorowane, bagatelizowane, wyśmiewane. Po czym się okazało, że to jednak prawda, że do Europy weszli ludzie, którzy powinni siedzieć w więzieniach, a mają status uchodźcy

– mówi. Sam rozpoznał aktywnych w Internecie osoby, które obecnie przebywają w Europie, a w przeszłości byli oprawcami chrześcijan w Maluli.

Jeden z liderów ruchu, który poderżnął gardło syryjskiemu żołnierzowi, a potem tę głowę kopał jak piłkę, przebywa w tej chwili w Szwecji, ma status uchodźcy. Mohamad Hasan Diab, a jego pseudonim, którego używał w An-Nusra – i mówię to po raz pierwszy w mediach – to Abol Kasem al-Kalamouni, co oznacza tnący miecz.

– przypomina. Podaje również przykłady innego uchodźcy z Niemiec, który był komandosem w najbardziej radykalnym odłamie An-Nusry. Inny – Saria al-Qalamoni z kolei podaje się za arabskiego dziennikarza i przebywa w Niemczech.

Na koniec zdradza jedną jakże wymowną historię:

Dwa lata temu uchodźcy, którzy żyli w Libanie, w obozie kontrolowanym napisali petycję, że chcą Asada za prezydenta, chcą wrócić do swoich domów. Wrócili. 1600 osób. Poprosili o przebaczenie i włos im z głowy nie spadł. Sam się zaangażowałem w to, żeby ich ściągnąć do Syrii. Wszyscy oni są muzułmanami, część z nich była zaangażowana w atak na Malulę, na nasz kościół. Proszę sobie wyobrazić, co by zrobili tzw. rebelianci z Aleppo. Graliby moją głową w piłkę. Tylko dlatego, że nie podzielam ich poglądów, tylko dlatego, że jestem chrześcijaninem

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

(14662)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę