Portal informacyjno-historyczny

Cała prawda o Malmö. Czy naprawdę przypomina Warszawę, jak twierdzą niektórzy Szwedzi? Ten głos samego imigranta wyjaśnia wiele [WIDEO]

w Wywiady


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Malmö ma stanowić modelowy przykład miasta, które stopniowo niszczone jest przez masową imigrację. Znany youtuber Stefan Tompson postanowił sprawdzić, czy mieszkańcy zgadzają się z medialnymi doniesieniami. Zdania są mocno podzielone. Charakterystyczne, że ci, którzy wypowiadają niepopularne opinie proszą o zachowanie anonimowości.

Nastolatkowie uważają, że opinie bywają przesadzone. Co prawda stwierdzają, że ,,nie jest zupełnie bezpiecznie, ale w żadnym mieście nie jest”. Jeden z Polaków mieszkających tam porównuje Malmö do Warszawy, bo w obu miastach są równie niebezpieczne miejsca. Kobieta podkreśla, że integracja imigrantów nie postępuje tak szybko, jak wielu się spodziewało. Zaprzecza, że to stolica gwałtów – przypomina, że to w Kopenhadze, a nie w Malmö została zaatakowana przez 5 młodych mężczyzn. Polityk Nima Gholam Ali Pour uważa, że strefy ,,no-go” istnieją – to, czy jesteś tam bezpieczny, zależy, kim jesteś. Starszy Szwed podkreśla, że do zajść dochodzi też w Warszawie czy w Poznaniu, a media wyciągają złe wnioski.

Szwedka przyznaje, że jest dużo przemocy i dzieje się sporo złych rzeczy. Dodaje, że jest starcie cywilizacji. Proszący o anonimowość ludzie mówią, że jest poczucie braku bezpieczeństwa. – Gangi, przestępstwa, morderstwa – wyliczają. Starsza kobieta dodaje, że problemem są żebracy z Rumunii i przybysze z Afryki – bardzo trudno sobie z tym poradzić. Inny mężczyzna podkreśla, że liczba imigrantów jest zbyt duża, żeby mogli się szybko zintegrować. Jednocześnie dodaje, że Szwecja nie powinna przyjmować większej liczby.

Najmocniejszy głos pochodzi od samego imigranta, który nie wyraża zgody na filmowanie. Jego zdaniem integracja zajmie prznajmniej 50 lat. Wylicza, że kraje, z których przybywają imigranci, są targane wiecznymi konfliktami: szyici, sunnici, wahabici i inne odłamy.

Sądzisz, że będą żyli tutaj w pokoju?

– pyta retorycznie i dodaje:

Będą walki, a to szkoda, bo mieszkam od 50 lat w Szwecji. To szkoda, że zniszczą Szwecję.

Oburza się, gdy jest pytany, czy wartościu islamu są zgodne z tymi obowiązującymi w Szwecji.

– Jestem buddystą i hindusem. Nie potrafią z nami współistnieć, a także z chrześcijanami. Moja żona jest żydówką, nie potrafią współistnieć z żydami…

– wylicza.

(3455)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę