Portal informacyjno-historyczny

Alina Cała idzie dalej niż Michnik. Porównuje Chodakiewicza do Goebbelsa

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Doktor Alina Cała z Żydowskiego Instytutu Historycznego została poproszona przez Super Express o komentarz do słów Adama Michnika, który mówił o pracach prof. Marka Jana Chodakiewicza.

Michnik miał powiedzieć, że zestawienie jego prac i książek Jana Tomasza Grossa jest jak porównanie dzieł Mickiewicza i Hitlera. Dodał, że prace Chodakiewicza można porównać do „Protokołów Mędrców Syjonu”.

Cała potwierdziła powyższe słowa.

Prof. Chodakiewicz jest zdecydowanie antysemitą i propaguje antysemickie schematy. Może Michnik miał zbyt emocjonalną wypowiedź, ale merytorycznie uzasadnioną

– stwierdziła.

[Chodakiewicz] nie ma wiedzy i propaguje niewłaściwą wiedzę. Oskarża Żydów, że z własnej winy stali się ofiarami. Propaguje takie schematy, że może rzeczywiście Polacy zamordowali Żydów, ale to dlatego, że Żydzi współtworzyli komunizm czy coś w tym stylu. Drugim wątkiem jest temat żydokomuny, czyli że trzydziestomilionowy naród po wojnie został zdominowany i zmuszony do komunizmu przez 50 tys. ocalałych Żydów, z których ponad połowa miała poglądy syjonistyczne. Twórczość prof. Chodakiewicza nie jest odkrywcza. Jego popularność wynika z powtarzalności rozmaitych tez. Kieruje się on zasadą Goebbelsa, że kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą i niestety ludzie zaczynają w to wierzyć.

– podkreśliła.

Według niej, „wykorzystuje schematy antysemickie i na nich żeruje”.

Cała uznała również, że dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich, gdzie Michnik wypowiedział powyższe słowa, nie powinien przeprosić Chodakiewicza.

Cała dodała, że również Piotr Zychowicz, biorący udział w debacie, ma antysemickie poglądy.

Na koniec Cała skwitowała:

Każdą publikację antysemicką można porównywać do tekstów Hitlera. W przypadku prof. Chodakiewicza takie porównania są właściwe.

cały wywiad TUTAJ

(545)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę