Portal informacyjno-historyczny

Były minister obrony Ukrainy grozi Polsce powstaniem Ukraińców pracujących w naszym kraju. ,,Mogą chwycić za kopie, jeśli…”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Generał Ołeksandr Kuźmuk, były minister obrony Ukrainy, na antenie kanału telewizyjnego „112 Ukraina” zagroził, że pracujący w Polsce Ukraińcy mogą „chwycić za kopie”. Powód? ,,Antybanderowska” ustawa.

historię trzeba znać, ale nie należy podsumowywać rachunków

– ogłosił, cytowany m.in. przez portal Wschodnik, podkreślając, że ustawa może poróżnić ukraińskich pracowników i Polaków.

Jego zdaniem, ,,Warszawa regularnie przypomina o wydarzeniach rzezi wołyńskiej i działalności liderów Ukraińskiej Powstańczej Armii Stepana Bandery i Romana Szuchewycza. Jednak Ukraińcy też mają co sobie przypominać”.

Jeśli przypomnieć historię, sprzed 100, 200 lat, nawet króla Bolesława [Chrobrego], 1000 lat temu, to tyle nazbieramy, że te milion dwieście tysięcy Ukraińców, którzy są dziś w Polsce, o których dziś przypomnieliśmy „a może z nimi coś będzie”. Tak, to piąty front ukraiński, który poszedł do Polski [nawiązanie do sowieckiego 4. Frontu Ukraińskiego z czasów II wojny światowej – red.]. I nic się z nim nie stanie. Ale on chwyci za kije, jeśli będziemy przypominać o wszystkich Kozakach powieszonych od Lwowa do Kijowa

– powiedział.

Kuźmuk, związany z Partią Regionów, zasiadał w ukraińskim parlamencie przez dwie kadencje. W gabinecie Wiktora Janukowycza pełnił funkcję wicepremiera.

Taki głos to pokłosie protestów na Ukrainie przeciw nowelizacji ustawy o IPN (zakłada wprowadzenie odpowiedzialności karnej za propagowanie ideologii banderowskiej, a także negowanie zbrodni popełnionych przez ukraińskie organizacje nacjonalistyczne w trakcie II wojny światowej) – więcej o protestach na Ukrainie na PrawdaObiektywna.pl.

źródło: Wschodnik / Kresy.pl / 112 Ukraina

(27498)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. Ja proponuję wyrzucić tych kołchoźników banderowskich z Polski. Jak Ukraińcy kąsają rękę, która kąsa to won do siebie na pola cebuli !!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę